Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon el tudnék e így helyezke...

Vajon el tudnék e így helyezkedni még fodrászként? Vagy totál esélytelen, felejtsem el? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Még 2 éve végeztem el a fodrásziskolát. Elég nehéz volt, főleg h első évfolyamos voltam és félévkor oktatót is kellett h váltsak (akinél voltam elsőben egy félévet világbajnok fodrász volt de egyáltalán nem foglalkozott velem, meg nem is tanitott, csak a versenyei érdekelték, ha valami elsőre nem sikerült leszidott, meg minden hülyeségért a vendégei elött szidott le, meg volt sok tanulója, fél éven keresztül emberi hajhoz sem érhettem, miközbe más már iskola 1. hónapjában hajat is vághatott. Aztán besokalltam és félévkor elmentem tőle, egy egyszerűbb helyre. Ott már jó volt, rendesek voltak velem, de sok tanuló volt ott is, meg legalább végre ott a takarításon kivül tanulhattam is valamit. Az elméleti átlagom jó volt, 3-4es között, de a gyakorlati részét elég nehezen értettem meg, és az oktatóm, se volt türelmes h kb 10xer is el kell magyarázni, mutatni h megértsem, de folyamat azt éreztették velem h béna vagyok, meg komolyan se vettek.... Pedig szerettem volna ezt megtanulni, dolgozni benne, mert érdekelt de ma már 2 éve h elvégeztem a sulit, esélyem sincs szerintem hogy dolgozhassak benne, mivel önállóan nem is tudok dolgozni, nem megy, pedig szerettem volna ezt csinálni.. Csak sok volt a kudarcélményem elment teljesen tőle a kedvem a végére, totál feladtam, mivel sokat piszkáltak azzal is h lassú vagyok, stb...... Amióta elvégeztem a sulit nem dolgoztam a szakmámba, csak takarítottam, napszám, és persze közmunka, pl. egy boltba se tudok elmenni dolgozni, tanulni meg már nem szeretnék (értem ezelatt h pl. másodszakmát szerezze,k). Igazából irigylem azokat akik gyorsan tanultak, ügyesek voltak, volt vendégkörük, el tudtak helyezkedni suli után... Most énis ezen gondolkozok h megpróbáljak dolgozni benne, mert mindig is érdekelt, csak feladtam már, de nemrég ujra elkezdtem gondolkozni rajta h elhejezkedjek benne... Szerintetek megpróbáljam vagy mondjak le róla??? Vagy esetleg menjek el és keressek egy maszek oktatót aki CSAK velem foglalkozik nem rest 10x is elmondani, mutatni a dolgokat??? Légyszi segitsetek adjatok tanácsot, mert érdekelne a munkám, meg tetszett is... Valahol ez fáj is h nem tudtam benne dolgozni, még maszekolni se nagyon maszekoltam mert egyszerűen nincs rá igény, még pl.egy hajfestésre 500 FT-ért se... Vagy maradjak örökre takarítónő és napszámos? (azt ne mondjátok h tanuljak másodszakmát, mert nem akarok, feleslges, meg már 25 évesen nem ez a célom h tanuljak)Vagy tényleg ennyire ügyetlen és esélytelen lennék???

L.25



2014. szept. 9. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a szavaidat, akkor hajat vágni nem tudsz, és mást tanulni nem akarsz. Akkor pedig tényleg marad a takarítás meg a közmunka.
2014. szept. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

38 évesen tanultam másodszakmát, de te azt csinálsz, amit akarsz.

Amúgy meg nem is kell mást tanulnod, ha ez tetszik, hanem tanuld meg ezt rendesen. Keress egy másik sulit, vagy oktatót és tanulj. Vagy vágd a barátaid haját ingyen, gyakorlatnak az is megteszi.

Ha ezt akarod csinálni ne add fel, hanem fejlődj benne és menni fog.

2014. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nem biztos még az. :) Jelenleg eladóként dolgozok. Szval ráb..tál, attol mert 1x voltam közmunkás, nem azt jelenti h örökre az leszek 25 évesen. :))
2014. szept. 30. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:
első naon bunkó jól telibe kéne verni a fejét ököllel !!
2015. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ja...
2015. márc. 10. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!