Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem fizettek ki! Hova fordulha...

Sprinter23 kérdése:

Nem fizettek ki! Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
Elvileg be voltam jelentve 8 órába,de minimum 10 órát van mikor 12 órát is dolgoznom kellett!31 napból 30 napot dolgoztam a jobb fizetés reményében!Tegnap hívtam a főnököm a fizetéssel kapcsolatban azt mondta le van húzva az összes órám nem kapok fizetést ennyi volt azóta elérhetetlen telefonon!Mit tegyek? több mint 200 ezer ft.Fogadjak ügyvédet?
2014. szept. 11. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

Volt munkaszerződésed? Nálad van?


Ha ezekre nemleges a válasz akkor most megtanultad, hogy a nélkül NEM ÁLLUNK munkába!

2014. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Az "elvileg be voltam jelentve" KEVÉS!


Van-e nálad a munkáltató által aláírt munkaszerződés?

Ha van, sima ügy. Nem ügyvéd kell még ilyenkor, hanem a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségnél kell bejelentést tenned. Ők hivatalból intézkednek ilyen esetben.


Mivel a főnököd szemrebbenés nélkül megtette azt, hogy nem fizet ki, és nem is érdekli a dolog, ezért valószínűleg feketemunkás voltál.


Viszont az írásbeli munkaszerződés elmaradása ugyan érvénytelenséget eredményez, erre csak a munkavállaló hivatkozhat, mégpedig a munkába lépést követő 30 napon belül. A 30 nap elteltével a munkaviszonyt érvényesen létrejöttnek kell tekinteni akkor is, ha a felek nem kötöttek írásban munkaszerződést.

A munkaszerződés írásba való foglalásának kötelezettsége a munkáltatót terheli, tehát ennek hiánya az ő bírságalapja.


Én jó szívvel ajánlom a Munkaügyi Felügyelőséget. Vigyél magaddal mindent, ami bizonyítékul szolgálhat, hogy ott dolgoztál, ha kell, akkor tanúk nevét, elérhetőségét, címét is.

Én nem hagynám magam semmiképpen...

2014. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
#Kérdező. Mi lett a vége az ügynek?
2016. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!