Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebay és a PayPal. Hogyan...

Ebay és a PayPal. Hogyan oldható meg a 21 napos visszatartás elkerülése?

Figyelt kérdés
Nos egy olyan kérdésem lenne, hogy én mint viszonteladó értékesítek az eBay-en terméket vagy termékeket, de az eladott termékem után amikor kifizetik nekem a vételárat, ahhoz nem tudok hozzá férni, mivel a PayPal 21 napra visszatartja a pénzemet. Az a kérdésem lenne hogy hogyan lehet ezt megoldani hogy ne tartsa vissza? Mivel így nem tudom megrendelni a terméket. Zsebből meg nem szeretnék fizetni, mert az veszteséges lenne. Alternatív lehetőséget ha tud valaki nekem erről? Megköszönném aki régóta csinálja! Igazából bárhol ha eladott is, csak aki PayPal-el tapasztalta ezt, mert a PayPal a lényeg.
2014. szept. 20. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Át kell kerülni a megbízható kategóriába, amit akkor kapsz meg ha a vásárlóid pozitív visszajelzéseket hagynak.
2014. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
100% a feedbackem. Eddig 12 pozitívom van. Úgy nem lehet eladni hogy eBay-en hogy csak a PayPal-ra "Funds" opcióval küldjék a pénzt nekem?
2014. szept. 20. 22:07
 3/9 anonim ***** válasza:

eladni komolyabb tételben tökével lehet. Bele kell kalkulálnod, hogy az eladott termékek után csak 21 nap múlva kapod meg a pénzedet.


Mellette értékesítsél máshol is. Vaterán, webshopból, stb.

2014. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket utolsó! Ez nem is jutott eszembe, hogy mellette máshol is értékesítsem. Magyar oldalakon nem szeretnék értékesíteni, ha tudsz valami más eBay-hoz hasonló oldalakat szívesen várom az ötleteket! :)
2014. szept. 22. 12:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Csinálsz egy külföldi webshopot .com-os domain-el.
2014. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahham köszi, jó ötlet! És akkor hogy nem magyar szerveren lesz a "webshopom," így nem nézi a NAV éber őrei? Mert adózás macerával jár, főleg itthon ami vicces.
2014. szept. 22. 18:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze ha minden pénzt paypalon kapsz meg, vagy KP-ban és nem utalnak semmit, és nem is utalsz magadnak komolyabb pénzeket számlára, akkor valszeg a nav elkerül.
2014. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amig nem vagy gyakorlott elado, nem kapod meg a penzed elobb mint 21 nap.

En mar eladtam vagy 5-10 termeket igy mar nem 21 napot, csak kb. 7et varok a penzemre de meg mindig varok. Tobb100 vasarlasom volt, 100% es meg igy is. Azt nezik mennyit adtal el, nem azt, hogy mennyit vasaroltal. Majd idovel nem kell varni semmennyit, de amig nincs SOK eladasod, addig nem fognak benned megbizni! (erthetoen)


A Paypal oldalan belul van valahol egy leiras, hogy mekkora osszeg utan ertesitik a hatosagokat. En kulfoldon elek, szoval nekem mas ez az osszeg, de ott van, hogy x eves forgalom felett lejelentik a helyi "apehnek", hogy mekkora bevetelem volt. Kicsit kutakodj a Paypal oldalon, lehet h Magyarorszagra is van egy ilyen szabalyuk.

2014. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a segítségeteket! Megkeresem a szabályzatot, ahol ez megtalálható mindenképp fontos is lenne hogy tudjam.
2014. szept. 24. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!