Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üdövzlöm! Van arra jobszabály,...

Üdövzlöm! Van arra jobszabály, hogy egy közmunkás mennyi ideig dolgozhat ugyan azon a munkahelyen? Hányszor lehet a szerződését újra kötni ugyan arra a munkakörre? Válaszát köszönöm! Tisztelettel: Kovácsné D. Tünde

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv!

Úgy tudom arra nincs megkötés. hogy egy ember egy munkáltatónál hányszor dolgozhat.

Viszont közmunkásként egy évben maimum 11 hónapot lehet dolgozni.

Tehát 11 hónap munka, 1 hónap "szünet", megint 11 hónap meló ...


Engem is így foglalkoztatnak. Ugyanott évek óta. Egy két hónapot otthon vagyok, aztán megint felvesznek, megint otthon vagyok...

2014. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A válaszolótól kérdezném, hogy az hogyan lehetséges, hogy egy hónap "szünet". Elvileg, ha neked lejár a szerződésed, nem tartogathatják a helyet...van más közmunkára váró is...
2014. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves #2!


A szünet szó nem véletlen van idézőjelben...

Igaza van, nem tartogatják a helyet (kivéve nekem, mert én olyan helyen dolgozom közmunkásként, ahol állandóan kellek, és nem csak velem csinálják ezt.Többeket, amint lehet, újra felveszik.). De mielőtt lejárna a szerződés, én kérem, hogy ha lehetséges, vegyenek fel újra, amint mód van rá.

De: mivel egy évben egyhuzamban közmunkás csak 11 hónapot lehet az ember, ezért kell otthon maradni egy esetleg több hónapot. Ezt értem szünet alatt.

Attól is függ mennyi a szünet, hogy a következő programot mikor indítják.

2014. szept. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A választ nagyon szépen köszönöm! Én Február óta dolgozom ugyan azon a helyen, igencsak bizalmi munkakör,(időseket látogatok) két, három havonta lejár a szerződésem, olyankor pár nap szünet után újra foglalkoztattak eddig. Tehát nem folyamatos a munkaviszonyom. Most azt mondák az önkormányzatnál, h ogy valószínűleg másokat kell kiközvetíteni helyettünk (négyen vagyunk) mert egy ember nem lehet huzamosabb ideig ugyan azon a helyen. Nagyon azt gyanítjuk, inkább arról van szó, hogy valakinek a valakijének kell a helyünk. Mivel eddig csak dícséretet kaptunk és az idős emberek is ragaszkodnak hozzánk. Kulcsunk van, stb. Szóval akárki nem is mehet hozzájuk, érthető okokból.
2014. szept. 24. 08:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszer mintha 18 hónapot hallottam volna a rádióban, hogy addig foglalkoztathatnak közfoglalkoztatottként egy embert. Ismerős 1 éves szerződést kapott, biztos nem 11 hónap a maximum.

Sajna engem is érint a probléma, január óta dolgozom így, most jár le a szerződés, eddig 1x hosszabbítottak, most senki nem tudja lesz-e folytatás.

2014. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!