Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » November elején vagy inkább...

November elején vagy inkább januárban nagyobb az esély Angliában munkát találni informatikusként?

Figyelt kérdés
Nyilván ha jó szakmája van valakinek semmi sem lehetetlen. De ettől eltekintve a cégek mikor szokták elküldeni az embereket(Mo-on sokszor Karácsony előtt, hogy ne kelljen jutalmat adni) vagy pl. sok helyen csak januárban szoktak új embereket felvenni.Angliában van valami szokás, ami miatt jobb(novemberben vagy januárban)munkát keresni?
2014. szept. 26. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a időponthoz való kivándorlás egy hülyeség, ami valamiért terjed a fórumokon. Teljesen mindegy hogy mikor jössz, a munkakeresésedet ez nem befolyásolja, amennyiben beszélsz angolul és rendelkezel jó szakmai tudással. A te esetedben ez fennáll, tehát mindegy mikor jössz.


Sok, nyelvet nem beszélő szokta azt mondani hogy "jaj, rossz időpontban jöttem, ezért nem kaptam állást". Ez egy hülyeség.

2014. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szezonális kiköltözést csak szakma nélkülieknek szokták ajálani. Akinek van szakmája, az bármikor jöhet. Ennek vannak előnyei és hátrányai is. Míg gyári munkásként van egy fix idő, mikor szinte biztos kapsz melót, addig szakmával fogalmad sincs.

Informatikusként akármikor találhatsz munkát, de talán többet kell rá várnod, mint a gyári melóra.

Csak a sar munkákat szokták időhöz kötni. Egy informatikus állás akkor ürül meg, ha az előző informatikus nem megfelelően végzi a munkáját vagy ő mega akar munkát cserélni. Ez bármikor lehet az év folyamán. Én egy boltban dolgozom, az eladók gyorsan cserélődnek, főleg ilyentájban vesznek fel új munkaerőket, hogy újult erővel vághassanak bele a karácsonyi pörgésbe, de a managerek ritkán cserélődnek.

2014. okt. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!