Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri tanulni vagy inkább...

Megéri tanulni vagy inkább menjek külföldre?

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Tanulás nélkül külföldön is csak az aljamunka jut, a hozzá tartozó életszínvonallal.
2014. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy az elso mondja Utana arrol a szintrol nehez kitorni, sok melo keves penzert, emellett nehez lesz kepezned magad. Sikertortenetek vannak, hogy valaki penz, nyelvtudas nelkul ment ki es takaritobol uzemvezeto lett, de egy ilyenre jut 5000 atvert/csoro kihasznalt.

Tanuld a nyelvet,szerezz szakmat es ugy indulj neki.

2014. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Ne a pénzért érdekeljen inkább, hogy szeresd azt amit csinálsz. Továbbtanulni mindig megéri mondván "valamire jó lesz majd", de ha a jelenlegi végzettségeddel is tudsz olyan munkakörben dolgozni ami maximálisan megfelel neked akkor inkább munka azonnal. Már csak azért is mert ha elmész fősulira 23-24 évesen fogsz végezni jobb esetben ( és ez szépen elhúzódhat ) és akkor ugyan úgy élesben a munkahelyeden amatőr leszel ugyan úgy végig kell járnod azt az utat amit 3-4-6-7 évvel ezelőtt már megtehettél volna. Viszont ha már most dolgozni mész és elkezded építeni a munkahelyeden a pályádat akkor mire végeznél a fősulira addigra eljutsz arra a szintre, hogy olyan gyakorlott leszel, hogy akár ugyan azt a pénzt megkeresheted. Ez gyakorlatban nyilván teljesen más, rengeteg tényezője van. Jókor kell jó helyen lenni és ügyesen kell kijátszani a lapokat. ( de ez igaz a diplomásra és igaz a diploma nélkülire is )
2014. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Én ha újrakezdeném 18 évesen már mennék külföldre, 18 éves koromra elsajátítottam volna a németet és már mentem is volna kifele. Itt Magyarországon tanulni se érdemes, minek? Tanulsz pl. gépészmérnöknek, amivel még talán itt is el lehet helyezkedni, és kiszúrják a szemed nettó 170 ezer forinttal pályakezdőként. AZ mennyi? Kb. 560 euró? Nevetséges. Németországba bármilyen gyári munkával(minőségellenőr, komissiózó) megkeresed az 1500-1700 eurót. Akkor mi értelme itthon tanulni? Mert az itthoni diplomáddal ott úgyse mész semmire, 2 évig honosítani kell, utána se olyan munkát fogsz kapni mint egy Stuttgart-i egyetemen vagy Karlsruhe-i műszaki egyetemen végzett...

Nekem több ismerősöm van kint Münchenbe, én Londonba már nem mennék, ott már tényleg sza*ba se nézik a külföldieket. Dolgoznék és mellette elkezdenék egy alapszakot vagy szakmát levelezőn, vagy nappalin és mellette részmunkaidőbe dolgoznék, ha többen mennénk ki és tudna más is segíteni.

2014. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

A kérdés az: te mit akarsz? Bután akarod leélni az életedet, és bár lehet, hogy jól helyezkedve jól fogsz keresni, de így is igazából csak az "alja-munka" fog neked jutni.

Vagy netán többre akarod vinni, mint hogy emberi robotként éld az életedet?


Én mindig is azt mondtam, hogy ami a fejedben van, az a tiéd, azt soha senki nem veheti el tőled. Nem attól leszel "valaki", hogy milyen kocsival jársz, mekkora a plazmatévéd, meg meg tudod-e venni a legújabb iPhone-t, hanem attól, hogy mennyi tudást és értelmet sikerült felhalmozni.

2014. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
A 4. teljesen jól írta, itt már tanulni se érdemes, nagy tévképzetei vannak azoknak akik szerint ha tanultan megy ki az ember, akkor nem az alja munkát fogja kapni, valószínűleg azért vannak doktorált jogász pizzafutárok meg diplomás pincérek külföldön.
2014. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A szakma az más dolog, aki itt kőműves vagy hegesztő volt az ott is az lesz, csak nem tudom, hogy azért miért érdemes Magyarországon maradni, hogy itthon tanuld ki a szakmát.
2014. okt. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Első körben tanulj nyelvet! Az kell a felsőoktatáshoz is (ha azt választod) és a külföldi munkavállaláshoz is.


Aztán mérlegelj! Mihez vannak meg itthon a kapcsolataid? Milyen pozícióban tudsz elhelyezkedni xy intézmény z szakán való diplomázás után? Vagy: van pénzed nívós külföldi intézményben tanulni?

2014. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A "nívós külföldi intézményekben" sokszor nincs tandíj, Németországban, Skóciában, skandináv országokban se...


Angliában van elméletileg tandíj, de hallottam már olyan lányról aki a mesterképzését ott csinálta ingyen, ösztöndíjból, amikor megkérdezték, hogy milyen volt, annyit mondott, hogy csak azt bánja, hogy az alapképzését Magyarországon csinálta.

2014. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából azt is tudom, hogy mit szeretnék tanulni, de azt is tudom, hogy milyen vállalkozásba kezdenék a külföldön éveken át megtakarított pénzemmel. Ezért nem tudom mi lenne a jobb választás. 4-5 évet az egyetemen tölteni, vagy annyi idő alatt inkább pénzt gyűjteni... :S
2014. okt. 3. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!