Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági informatikusról...

Gazdasági informatikusról irnátok infókat?

Figyelt kérdés

továbbtanulás előtt állok és elég sokhelyről hallok mindenféle informatikusokról, a Miskolci Egyetemen láttam ilyen szakot hogy gazdasági informatikus és mérnök informatikus stb. és nagyon kevés pont kell hozzá 260-270,

gondolkodom rajta hogy ilyen helyre jelentkezek mert úgy érdekel, valamilyen szinten vonzódom az ilyen szakmákhoz és még jól is keresnek, a ponthatár is alacsony csak semmit nem tudok róluk. ebben szeretnék segítséget kérni.

pontosan mit is csinálnak ők?

milyen végzettségük lesz ezzel?

nehéz elhelyezkedni?

tényleg így van ahogy leírtam?

mi az SAP, CRM??

ilyesmiket is olvastam sok helyen, légyszi írjatok róla, hogy pl mivel telik egy ilyen szakmabelinek a munkanapja? mit kell csinálnia a melóhelyen pl?

én így hogy alig tudok róla valamit és matekból is elég hülye vagyok,bár a többiből 4-es 5-ös, lenne esélyem elvégezni egy ilyen sulit? vagy ott úgy is megtanítják majd??


2014. okt. 20. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

a gazdasági informatikus:


[link]


A márnökinformatikushoz, nagyon jól kell tudnod a fizikát.


[link]


programtervező informatikus [link]


Nagyon könnyű vele elhelyezkedni, profession-re nézz rá, mennyi embert keresnek! Napja, nagyjából 8-tól 4-ig irodában ülsz, és programozol. Ugyanakkor a munkahelyek többsége kúltúrált, szórakozási lehetőségek bőven vannak (ping-pong, csocsó, flipper...) Szóval, munkahely tiszta meg minden, de 8-4-ig irodában gubbasztasz!


Pályakezdők 250.000 ft minimummal indulnak, attól csak fölfele van! Nagy hiány van belőlük, jól megfizetik őket, de sokat kell érte tanulni matekot, fizikát vágnod kell.


Én nem csinálnám, nem bírok megülni 4 fal között!

2014. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de így hogy nem értek hozzá, beletudnék tanulni? mert azok akiket ismerek és ilyesmi területen vannak nekik még a hobbijuk is az volt hogy programoztak.
2014. okt. 20. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérnök infóhoz nem kell annyira fizika, csak elektronika, de kibírható.

Ha nem tudsz programozni egyetem előtt, az nem gond, megtanulod ott. Ha van érzéked hozzá, és szorgalmad is hogy foglalkozz vele szintén nem nehéz. Nem olyan nehéz mint sokan gondolják. Neten most már elég sok interaktív oktató érhető el, próbálj ki egyet, arra hogy megérezd milyen gondolkodásmód kell hozzá, arra jók.

A informatikusok nem csak programoznak feltétlen.

Az SAP vállalat irányítási rendszer, a legnagyobb a piacon, gazd infón gondolom elég hangsúlyos, de mérnök infón is mehetsz ebbe az irányba. Youtubeon keress rá.

Amit inkább tanácsolok ha ez érdekel: angoltudás. Munkahelyek nagy részén alap elvárás. Emellett ha megy az angol, már egyetem alatt sokkal könnyebben megy majd a tanulás, mert angolul sokkal több anyaghoz férsz hozzá. Ha ez nincs meg, erre feltétlen menjél rá, hogy mire végzés közelébe kerülj, ne legyen gondod vele.

2014. okt. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!