Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt elhasználtam...

Ha próbaidő alatt elhasználtam az összes fizetett szabadságom, de már nem bírok ott dolgozni és fel szeretnék mondani, akkor visszafizettetik velem?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
igen, azaz levonják a fizudból.
2014. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez biztos? mert valaki meg azt mondja nem vonják le.
2014. okt. 29. 23:25
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem adják ki.
2014. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
látom nem olvastad el a kérdést, nekem adtak próbaidő alatt 4 nap fizetett szabadságot és az a kérdésem, hogy ha felmondok visszafizettetik-e mert még próbaidőn vagyok
2014. okt. 29. 23:54
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Volt kollégám is amikor felmondott akkor addig a napig több szabadságot vett ki mint ami időarányosan járt volna neki, az utolsó munkabéréből levonták.
2014. okt. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az előző válaszoló is írta, az időarányos rész feletti napokat levonják a béredből.
2014. okt. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Régebben valóban levonták, de az új MT. szerint a munkavállalónak már nem kell megtérítenie a "túlüdülést".
2014. okt. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A régi munka törvénykönyvében benne volt, hogy ha az időarányosan járó szabadságát túlüdülte a dolgozó, akkor vissza kellett fizetnie a munkáltatónak. Az új MT-ből ez kikerült, biztosan nem véletlenül (2012-től hatályos). Így a mai hatályos szabályozás szerint nem kell visszafizetni.


Létezik olyan fogalom, hogy jogtalanul kifizetett bér, jövedelem. Még csak ilyen címen sem vonhatja vissza a munkáltató, mivel a munkáltató által kiadott, vagy engedéllyel kivett szabadságra kifizetett bér nem tud "jogtalannak" minősülni.


Sok munkáltató nincs ezzel tisztában, leragadtak a megszokott paragrafusoknál. Abban az esetben, ha visszavonja, én felkeresném a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget és panaszt tennék, hogy nem fizettek ki rendesen.


Az én ismeretségi körömben egyik munkáltató sem vonja már vissza amióta az új MT életbe lépett...

2014. okt. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
... ez a dolog teljesen független attól, hogy próbaidő alattiról beszélünk, vagy sem...
2014. okt. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
nem rendelkezik az új mt egyértelműen, levezethető belőle, hogy a túladott, túlvett szabit le lehet vonni a kilépéskor, ennek ellenére kevés munkáltató teszi meg. Bíróságra nem érdemes menni, mert ott is két lehetőség van, én találkoztam már kétféle ítélettel.
2014. okt. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!