Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökök! Mi a mindennap...

Gépészmérnökök! Mi a mindennapi feladatotok?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Én jelenleg nyelvet tanulok, mert a szakmában nem elég az erős középfokú angol nyelvtudás. Önmagában a szak, nem sokat ér.
2014. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én elhelyezkedett mérnökökre gondoltam. De azért köszönöm.
2014. nov. 12. 22:29
 3/3 anonim válasza:

Én egy régi gyártó vállalatnál dolgozom most. Lényegében pályakezdő vagyok, mert bár volt egy előbbi munkahelyem is, de ott még a próbaidőt se éltem túl, viszont legalább meg tudtam magam kicsit szedni, ami az induláshoz jó volt.

Jelenlegi munkahelyemen sem csináltam sok értelmes dolgot 3 hónapig, azonban utána a főmérnök lelépett meg a másik tervező is, úgyhogy én maradtam egyedül, és át kellett vennem a feladataikat is úgy, hogy egyik napról a másikra történt a személyi változás. Be lettem dobva a mély vízbe.

Persze egy kanyi fillérrel nem kaptam többet ezért az egyébként is nevetséges fizetésemet illetően (szerencsére azóta változott a helyzet)

Napi feladatok:

- főnöknek szóló magán jellegű emailek nyomtatása, bevitele, hozzá kapcsolódó szentbeszéd és életbölcseletek végighallgatása

- interneten mindenféle nonszensz dolgok után keresgélés a főnök számára

- informatikai problémák elháritása

- nyomtatás mindenkinek, szkennelések, emailek küldése (mert ugye erre nem sok mindenki van feljogositva ott), irodaszer beszerzés.

- nálunk ilyen személyi kultusz van az egy személyes vezetés körül sajnos, úgyhogy ennek van alárendelve nagyon sok minden.

Meg hát szerintem átlagon felüli szinten hülyeségekkel terhelnek, ami mellett a konkrét feladatköröm egy mellékes tevékenységnek tűnik:

- mivel egyedi termékeket gyárt a gyár, ezért mindig össze kell válogatni, hogy milyen tervek alapján menjen a gyártás (ebbe beletartozik, hogy igény szerint modositsam a terveket), igen gyakran viszont az egész konstrukciót ki kell küldeni engedélyeztetni egy illetékes szervezetnek (TÜV)

- minőségbiztosítási feladatok, azaz a termék dokumentációinak elkészítése. Ebbe egy csomó manuális munka is van, vagyis nyomtatás, lyukasztás, lefűzögetés.

- egyedi gyártás miatt a beszállitóktól is mindig egyedileg kell ajánlatokat kérni, tehát velük is kapcsolatot kell tartanom

- ha kérnek ajánlatot a cégtől, akkor döntő többségben egyedi ajánlati rajzokat kell csinálni, nem elég a katalógusban található ábra.

- életveszélyes állapotú gyártóüzembe lejárogatás, gyártásközi ellenőrzések megszervezése, lebonyolítása, néha külföldről jön a vizsgálószemélyzet, akkor is nekem kell őket vezetni.

8. hónapja vagyok itt, és jövő hónaptól fogok valamilyen szinten diplomásként elfogadható bért kapni. Gondolom majd ettől úgy fogják gondolni, hogy az egész életemet meg is vették aprópénzen.

Remélem, hogy ez a "kiképzés" a jövőben javamra válik és már csak az itt szerzett tapasztalatok miatt is fel fognak venni, ugyanis nem vagyok valami jó abban, hogy eladjam magam állásinterjún :( :(

2014. dec. 10. 19:14