Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betegállományban táppénzen,...

Gyuribacsika kérdése:

Betegállományban táppénzen, hogyan fizetik a béremet?

Figyelt kérdés
Egész októberben nem dolgoztam, hó végén bevittem a munkáltatónak a táppénzes papírt, mi alapján számolják a béremet? 30 ezret utalt a munkahely, ez nem túl kevés? Vagy külön az OEP is utal még vagy ennyire kevés lenne a táppénzes fizetés?

2014. nov. 17. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

az első 15 munkanapot a munkahely fizeti, ez a betegszabadság. a béred 70%-a, minden adót és járulékot vonnak belőle, mint a bérből is.

Ha ennél tovább voltál keresőképtelen, akkor a többire táppénz jár, azt majd az OEP (vagy ha kifizetőhely, akkor a munkahely) utalja.

2014. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a bérem 70%-a lenne levonásokkal együtt a 30 ezer forintocska ha az ember beteg? És azt honnan tudom hogy az én munkáltatóm kifizetőhely-e ? Ha felhívom ezt az OEP -t ők tudnak mondani valamit? Csak mert őket egyszerűbb lenne megkérdeznem és gyorsabb is szerintem, plusz ha a számításhoz, mivel 1 éven belül ez a 2. munkahelyem kell valami papír, azt is rögtön mondanák.
2014. nov. 17. 20:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Senki?
2014. nov. 17. 20:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát azt írja a válaszoló, hogy a 30 ezer Ft lenne a bérem 70%-a, akkor az még minimálbért sem érné el. Nem ? Vagy én értem rosszul. Mindenesetre akkor az első 15 napra jár a munkáltató által utalt 30 ezer Ft, a hónapból fennmaradó kb. két hétre pedig majd az Egészségpénztári szerv utal.Na most a kérdésem, hogy a következő hónapban pedig már csak a Egészségpénztártól fogok pénzt kapni ?
2014. dec. 10. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, innentől már az OEP utal.
2014. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az pedig akkor a teljes bér 70%-a, amit kapni fogok az OEP- től? Annak a számításánál figyelembe veszik a túlórát vagy kizárólag az alapbéren alapszik ?
2014. dec. 10. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!