Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaügyi központban a...

A munkaügyi központban a külföldi állást be kell-e jelenteni?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgoztam pár hónapig, a szerződésem lejárt, hazajöttem, tavasszal megyek vissza, addig kellene valami pénz, több mint egy év magyar munkaviszonnyal.

Kell-e szólnom, hogy külföldön dolgoztam vagy simán eltitkolhatom?



2014. nov. 25. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges lenne eltitkolni, ha kijelentkeztél a Tb-ből itthon mielőtt kimentél.


Adóznod nem kell utána,ha kint már adóztál és nem kért a külföldi munkáltatód itthonról adóigazolást tőled. Ugyanakkor jól jöhet a járadékhoz. Jelentsd be, beszámolják azt is a jogosultsági napok számához és növeli a járadékod mértékét is, ha jogosult vagy ellátásra, ugyanakkor egy maximum szintet nem léphet túl a járadékod, hiába hogy a külföldi munkával akár arra is jogosult lehetnél. Az esetben azt célszerű mérlegelni, ha kintről igényled a munkanélkülit, megéri-e az azzal járó idő és pénzráfordítás, azt a magasabb összeget, amit kaphatnál, de pár hónapnál és szezonális munka esetében szerintem nem. De itthon még így is előállhat az, hogy pár ezerrel kapsz kevesebbet munkanélküliként, mint ha 8 órában minimálbéren dolgoznál valahol.


Így 2 évente megéri bejelentkezni külföldi munka után is itthon, plusz ugye a TB-det is fizetik helyetted arra az időre, amíg jár a járulékod.

2014. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Én is szezonális munkát végeztem külföldön, minden télen bejelentkeztem, legalább kaptam a járadékot. Nem értem, miért lenne előnyös eltitkolni/nem bejelenteni.
2014. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem jelentkeztem ki...

a gondom az, hogy semmilyen kilépő papírom nincs a cégtől, mivel februárban visszamegyek

ha bejelentem a munkaügyön, gondolom kilépő papirokat kérnek, azt meg nem tudok adni, így szerintem addig segélyt sem kapok4

2014. nov. 25. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

És februárig is szerződésben állsz a céggel, vagy határozott idejű volt a szerződésed?


Ha utóbbi, akkor hivatalból megkérik az "E301-et" Neked, nem feltétlen kell bevinni a munkaügyibe kilépős papírokat.

2014. nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nov.15-én lejárt a szerződésem, most munkanélküli vagyok

AOK-tól is kaptam papírokat, biztosan be voltam jelentve

2014. nov. 26. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!