Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt hallottam, hogy a multik...

Azt hallottam, hogy a multik kivonulnak Magyar országról. Melyik marad? Melyik megy?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 17:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

""Tesco nem egyenlo a multikkal" Lol! Miért szerinted akkor mi? "


Gondjaid vannak az erto olvasassal. Amikor a multikat fikazod, akkor nem csak a kereskedelmi mutikrol beszelsz, hanem az osszes kulfoldi cegrol amelyik Magyarorszagon mukodik.


"Szerinted a mezőgazdaságunk tök jól működik?"


Eleg jol mukodik, persze lehetne jobban.


"Ahhoz képest meg van határozva hogy mennyi haszonállatot tarthatnak a termelők, miből mennyit termelhetnek."


Nincs meghatarozva.


"Rengeteg mezőgazdasági termelőt tönkre tettek"


Nem tudom feltunt-e mar, hogy manapsag a mezogazdasagi termelok nem elegedetlenkednek. Sot komoly konfliktusok vannak abbol hogy ki berelhessen foldet. Meghozza azert mert nagy penzeket akasztanak le az EUtol, ezert a mezogazdasag manapsag marhara megeri. Beszelj nehany termelovel.


" A kiváló magyar termékeket külföldre szállítjuk és az olcsó, fo.s termékeket meg behozzuk (kínai hagyma, paprika, Holland, német szarok) "


Legenda.


"a magyarnak a sz.ar marad, a helyett hogy a saját terméseinket mi ehetnénk."


Ez meg baromsag. Koze sincs a valosaghoz.


"Ellehetetlenítették Mo.-ot"


ezzel szemben az Eu nelkul valahol Moldavia es Albania eletszinvonala korul lennenk.

2014. dec. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Shai-Hulud ***** válasza:

"a magyarnak a sz.ar marad, a helyett hogy a saját terméseinket mi ehetnénk."


Bármikor vásárolhatsz kiváló magyar termékeket, a gonosz multiknál általában ki is írják, hogy ez vagy az magyar termék. Megveheted. Igaz, drágábban, mint a külföldit... Mert valahogy külföldön termelni és behozni némelyik terméket olcsóbb, mint itthon termelni.


A gonosz multik azért hozzák be a gyengébb minőségű és olcsóbb termékeket, mert itt VAN RÁ KERESLET. Megveszik. Nem azért, mert nincs jobb, hanem azért, mert olcsóbb.


Ha elkergeted a multikat, akkor majd lesz magyar vállalkozó, aki ugyanígy behozza az olcsóbb termékeket, mert azokat el lehet adni. Ettől nem fog jobban menni az itthoni termelőknek. Azoknak attól menne jobban, ha a jelenleginél gazdaságosabban tehát OLCSÓBBAN tudnának terméket előállítani.

2014. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
pontosan...mintha a teszkóban nem tüntetnék fel külön, melyek a magyar termékek...senki nem mondta, hogy kizárólag külföldi terméket vásárolhatsz ott...
2014. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Az, hogy ráteszik, hogy magyar termék, ti el is hiszitek. Waooo! Tesoról egy kis szösszenet. Dolgoztam diákként ott régen. Tudom másoktól (osztálytársak), akik szintén ott dolgoztak, hogy pl. a penészes kolbászokat éjjelente kefével sikálják és átcímkézik, hogy frissnek és eladhatónak tűnjön. Ha le járt valami nem kidobták, hanem átcímkézték és újra kitették. A romlott húsokat lemossák, bepácolják jó vastagon és úgy teszik ki, még otthon sem veszed észre, hogy rohad már a hús és bűzlik,mert úgy be van kenve, csak amikor már megsütöd és letépsz egy hús cafatot akkor éri az orrod a bűz. Tehát a tesco ott csal ahol tud és nem hiszem el, hogy amire rábiggyesztik, hogy magyar termék az az is, arról nem is beszélve, hogy ők pár éve még ellenezték is a magyar termékeket, mert nem akartak kitenni, annak ellenére most meg elárasztották "magyar" termékkel a polcokat. Nevetséges az egész. És a sok ember meg el is hiszi, mert rá van írva... Amiről elhiszem, hogy magyar termék az a "paraszt" piacon van kinn, az idős nénik, bácsik amit maguk termelnek meg és adnak el, nah az a magyar termék! Mert már azokon a piacokon is a vállalkozók "őstermelők" a nagybanit kínálgatják, magyar termékként, hát köszönjük!
2014. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó igazad van. Tesco kivonulhatna ugyanis semmi olyat nem tesz mi tudnánk meg tenni. Kereskedni mi is tudnánk. Svájcba miért nincs tesco? Németbe miért nincs tesco? Sorolhatnám még. Mert van saját bolt hálózatuk.

Viszont Audi , Merci stb az inkább maradjon mert nem hiszem, hogy autót tudnánk építeni nélkülük.

2014. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Shai-Hulud ***** válasza:

@13:33

Ez tiszta hangulatkeltés amit írsz.


"Tudom másoktól (osztálytársak), akik szintén ott dolgoztak, hogy pl. a penészes kolbászokat éjjelente kefével sikálják és átcímkézik, hogy frissnek és eladhatónak tűnjön. Ha le járt valami nem kidobták, hanem átcímkézték és újra kitették." stb, stb...


Biztos vagy benne, hogy ez igaz? Szerinted miért nem bünteti őket halomra a fogyasztóvédelem, a tisztiorvosi szolgálat, az élelmiszerfelügyelet? Ha igaz lenne amit írsz, akkor egyszerűen bűncselekményt követnek el, ami hivatalból is üldözendő.

Azt meg ne mondd, hogy mert ezek az ellenőrző szervek le vannak fizetve, mert ennyi ellenőrző szervet nem lehet lefizetni - mindig lenne valaki, aki kiteregeti dolgot.

Azt se mondd, hogy nem lehet felfedezni a dolgot, mert a lemosott húsról, penészes kolbászról az élelmiszeripari laboratóriumokban tökéletesen kimutatható, hogy romlott.

Vagyis legalábbis nehezen hihető, amit állítasz.


"Tehát a tesco ott csal ahol tud "

Ez NEM CSAK a Tesco-ra jellemző. Bármelyik (színtiszta magyar) bolt is ugyaúgy ott csal, ahol csak tud. :-)


"nem hiszem el, hogy amire rábiggyesztik, hogy magyar termék az az is"

Pedig nyugodtan elhiheted. Ma már itt is keményen törvényben szabályozzák, hogy egy termékre mikor írható ki, hogy magyar termék. Ami nem felel meg a törvényben előírtaknak, arra nem írják ki. Sőt, ha utána nézel, éppen a nagy kereskedelmi láncokra nem jellemző, hogy kockáztatnák a törvényszegést, ez sokkal inkább a kisebb boltokra jellemző. (Például náluk szokás minimálbér + zsebpótlékért foglalkoztatni a dolgozót, és nem a nagyáruházakban.)


"pár éve még ellenezték is a magyar termékeket, mert nem akartak kitenni,"

Most is ellenzik. Nem azért mert magyar, hanem azért, mert DRÁGÁBB mint az ugyanolyan külföldi. Nem nagyon tudják eladni.


"annak ellenére most meg elárasztották "magyar" termékkel a polcokat."

Pillanatnyilag azt is törvény szabályozza, hogy az árukínálatuknak hány százalékának kell magyar terméknek lennie. Pontosan eleget tesznek a törvényben foglaltaknak.


"És a sok ember meg el is hiszi, mert rá van írva..."

Ha nem hiszed, nyugodtan lehet a fentebb felsorolt ellenőrző szervekhez fordulni, vagy akár hamisításért fel is jelentheted őket.


"Amiről elhiszem, hogy magyar termék az a "paraszt" piacon van kinn, az idős nénik, bácsik amit maguk termelnek meg és adnak el, nah az a magyar termék!"

OK, semmi sem akadályoz meg TÉGED abban, hogy onnan vásárolj. De kérlek, te se akadályozz meg ENGEM abban, hogy én meg (ha éppen úgy tetszik) a Tescóban vásároljak.


@14:03

"Kereskedni mi is tudnánk. "

Persze. Csak megfelelő nagyságú tőke kellene hozzá. :-D

A Tesco, az Aldi, az Auchan, és a Lidl összesen eddig 2000 milliárd forintot fektetett be Magyarországon (épületekbe, boltberendezésbe, árukészletbe) - szerinted ezt melyik magyar vállalkozó tudná megfinanszírozni?

Magyarország leggazdagabb emberének 135 milliárdja van, tehát még ő is csak egy kis részét tudná pótolni ennek a hatalmas befektetésnek.

[link]

Könnyű utálni a multikat. Pótolni viszont sokkal nehezebb.


"Viszont Audi , Merci stb az inkább maradjon mert nem hiszem, hogy autót tudnánk építeni nélkülük."

Szerintem meg inkább azért maradjanak, mert MUNKAHELYET biztosítanak sok embernek. Autót akárki gyárthat, nem azért szeretjük őket, mert a Suzuki jó autó, vagy mert az Audi fele magyar (tényleg, akkor most ez magyar termék, vagy nem? :-D)

Azért jó, hogy itt vannak, mert munkahelyeket tartanak fenn.

Éppúgy, mint a gonosz üzletláncok is.

2014. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Te valami tesco atyaúristen vagy? Hogy ennyire véded őket? Ne hidd el én meg tudom mi megy ott. Mert láttam is dolgokat a két szememmel! Ha leesik a kenyér, zsömle egyéb tészta a koszos földről felveszik és tovább gyúrják és azt sütik ki! Tessék vegyétek! A maradék tésztákat egybegyúrják és eladják valami néven. Mi semmit nem veszünk a tescoban, bárhol csak ott nem. és képzeld el a tescot nem egyszer büntették már meg 10 millióval. Szerinted egy ekkora multi fo.snak nem röhej a 10 millió ft-os büntetés? Kifizetik, hisz a hasznuk ennek a tízszerese. És igen, bűncselekmény amit csinálnak, de ebben a világban az él, akinek van pénze.

De én senkit nem akadályozok abban hogy ott a tescoban vásároljon, vásároljál ott, hol érdekel az engem te mit eszel és milyen minőséget, te egészséged nem az enyém!

2014. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Shai-Hulud ***** válasza:

"Te valami tesco atyaúristen vagy? Hogy ennyire véded őket?"

Bár az lennék! :-D De sajnos semmilyen atyaúristen nem vagyok.


"Ne hidd el én meg tudom mi megy ott. Mert láttam is dolgokat a két szememmel!"

Nosza, máris mehetsz feljelentést tenni!


"Ha leesik a kenyér, zsömle egyéb tészta a koszos földről felveszik és tovább gyúrják és azt sütik ki! Tessék vegyétek! A maradék tésztákat egybegyúrják és eladják valami néven."

És ezt szerinted melyik sütőüzemben NEM ÍGY csinálják?

Vagy gondolod, hogy Kovács Lajos pék majd kidobja a kenyeret, mert véletlenül leesett?

Vagy a maradék tésztából nem csinál még néhány zsömlét?

Ne legyél már naiv. :-D


"De én senkit nem akadályozok abban hogy ott a tescoban vásároljon, vásároljál ott, hol érdekel az engem te mit eszel és milyen minőséget, te egészséged nem az enyém!"

Köszönöm, szívből örülök, hogy nem akarsz megakadályozni abban, hogy azt vásároljam amit akarok...


De ugye akkor maradhatnak az országban?

2014. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
Ha rajtam múlna, kib...nám őket a pi...ba. De ennek a birka népnek és a te hozzád hasonló észlényeknek tökéletesen megfelelnek a mulit fo.sok. Fogyasszatok csak! Egészségetekre! Engem aztán nagyon nem érdekel ki mit eszik, csak leírtam a véleményem. Még annyit hozzátennék, érdekes, hogy az itteni piacon soha nem vettünk még romlott húst, vagy büdös, félig rossz élelmiszert. nem volt olyan sem, hogy zöld paradicsomok lettek volna kitéve és sorolhatnám. Jah és olcsóbb a piac, mint a tesco. de hát vedd csak ott a kajádat. :)
2014. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Mikor beléptek a tesco és társai akkor nagyon sok kisbolt ment tönkre. Egyszerűen az a pénz átvándorolt hozzájuk. Ez ilyen egyszerű. Nincs hozzáadott érték ezt mi magyarok is megtudnánk csinálni.Vajon Németországban miért nincs? Franciáknál miért nincs? Mert ott tudják hogy védjék meg a hazai kereskedelmet. Az meg egyértelmű, hogy jó ha munkát teremt a merci meg audi de autógyártás nélkül az se menne.
2014. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!