Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy óvónő, egy...

Mennyit keres egy óvónő, egy általános iskolai tanár, és egy középiskolai tanár?

Figyelt kérdés
úgy körübelüli összegre lennék kiváncsi
2008. aug. 16. 13:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%
Mindannyian a közalkalmazotti bértábla szerint kapják a fizetésüket (ezt megtaláld, ha beírod google-ba). A pályakezdők az F/1 kategóriával indulnak, és azt hiszem, 2 vagy 3 év múlva lépnek a F/2-be, és így tovább.
2008. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
3 évente lehet kategóriát ugrani. most az F/1 ha jól tévedek bruttó 123,400 Ft. Szóval ezzel kell számolni.
2008. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
érdekes..azt gondoltam hogy egy tanár többet keres..
2008. aug. 16. 22:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
erre még rájön az illetménykiegészítés és a nyelvpótlék, meg ki tudja még lehet másra is jogosult lehetsz, szóval az összeg az egyéntől és a munkahelytől függ, hogy ott pl mennyi az illetménykiegészítés
2008. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Anyukám 54 évesen nettó 100ezret keres:(Általános iskolai tanár,felső tagozatban.Ha túlórát vállal,vagy különböző plusz feladatokat,akkor jön rá valamennyi,de nagyon kevés!


A középiskolai tanár egy kicsivel többet kap,az óvónő pedig kicsivel kevesebbet.Egy 27 éves barátnőm pl. nettó 80ezret keres.Ő óvónő.Ahogy telnek az évek,ez emelkedik,de ha anyukámból indulok ki,az óvónő barátnőm se fog jól keresni 54 évesen...


A Közalkalmazotti fizetés nagyon gáz!

2008. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. Én dietetikus vagyok már 6 éve és a bruttóm 135 800 Ft. Nincs nyelvi pótlék és egyéb illetményem. Tudtommal tanároknál is csak adható ez utóbbi, és ált középfokra szokták adni. De pl óvónő, tanítónő és ált isk tanár lehetsz főiskolai diplomával amihez elég az alapfokú nyelvvizsga. Egyetemi diploma kell a felső tagoztat egyestárgyaihoz és a középiskolai tanárnak. Ők meg azért nem kapnak nyelvi pótlékot, mert ma már minden diplomához az kell egyetemen. Szóval nem keresnek ám olyan jól mint ahogy egyesek szeretnék azt veled elhitetni.
2008. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Úgy tudom, hogy nyelvpótlékot csak az kap, aki idegen nyelven tanít tantárgyat.

Nekem két diplomám van (3 szakom), amire elvileg járna pótlék, de mivel csak az egyikre kaptam órákat, így nem voltam jogosult a pótlékra. Igaz, ez 9 évvel ezelőtti állapot, mert azóta nem tanítok, de nem hiszem, hogy javult volna a helyzet.

Ja, egyébként olyanok vannk még pl. hogy osztályfőnöki pótlék. Érdekes módon senki nem kapaszkodik ezért a pénzért és a vele járó plussz munkáért.

2008. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
52%

Nyelvpótlékot minden közalkalmazott kap. Függetlenül attól, hogy használja-e ezt a tudását. (Legalábbis én így tudom.)


Ilyen fizetések mellett tényleg nem annyira csábító ez a pálya...

2008. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Általános iskolai tanár vagyok, a nettó keresetem kicsivel 80 ezer alatti. (A bruttó asszem 122 ezer, de szerintem a nettó értékre vagy kíváncsi, az az, ami mond valamit. :))
2009. okt. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

NYELVPÓTLÉK NINCS!!!!!!!!!!!

a tanárok nem kapnak nyelvpótlékot és semmilyen illetménykiegészítést, mivel ezek a köztisztviselőket illeti meg, a pedagógusok meg közalkalmazottak!

az óvónő és a főiskolát végzett tanítók, tanárok F kategóriában vannak, egyetemet végzettek a G-ben.

Osztályfőnöki pótlék van, de azonkívül semmilyen pótlék (esetleg egyes szakok esetén). Én németet tanítok, de nincs nyelvpótlék. de a többi kollégának sincs nyelvpótléka illetve semmilyen pótléka.

2011. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!