Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mondanátok olyan helyeket,...

Mondanátok olyan helyeket, illetve weboldalakat, ahol sok ausztriai és németországi munkahelyet kínálnak? (Fogorvos)

Figyelt kérdés

Friss végzős vagyok, de nem tudom, hogyan, és hol találhatnék munkát külföldön. Netet végigbújtam már, de sehol semmi.

Mit csináljak, hogy találjak állást, esetleg üres széket, amit havonta bérelhetek?


2014. dec. 7. 01:19
 1/3 anonim válasza:

Először is az a kérdés, mennyire beszélsz németül... Mert ahhoz, hogy fogorvosként elhelyezkedj szerintem perfekt szinten kell beszélned a németet, vagy pedig Ausztriában az osztrákot, mert a kettő nem ugyanaz. Amit otthon az iskolában tanítanak, nem is igazán hasonlít arra a nyelvre amit kinn beszélnek. (az én tapasztalataim szerint).

Ha minden passzol, akkor szerintem keress orvosi rendelőket és küldd el az önéletrajzodat. Hátha jelentkeznek valahonnan...

Sok sikert!

2014. dec. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

B2es ECL nyelvvizsgám van, de a szakmával kapcsolatos összes kifejezést megtanultam. Úgy gondolom, ennyinek elégnek kell lennie, és kint, majd pár hónap alatt úgyis belejövök.

Vagy te nem így gondolod?

2014. dec. 7. 02:58
 3/3 anonim válasza:
Nem tudom, nekem kicsit kevésnek tűnik a középfokú nyelvvizsga, de igazából nem a papír számít, hanem hogy mennyire beszélsz jól és mennyire érted meg a pácienseket.. Ha főleg papíron beszéled a németet, de nem vagy hozzászokva a kiejtéshez, esélytelen az osztrákokat megérteni... Filmeket, zenéket megérted?
2014. dec. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!