Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy céghez le szeretném...

Ha egy céghez le szeretném adni az önéletrajzom, szeretném ha az igazgatóhoz tényleg eljutna, akkor milyen úton, módon küldjem be?

Figyelt kérdés

egy ott dolgozó mondta, hogy meg van üresedve egy hely, vigyek be önéletrajzot az igazgatónak.


de ahogy ismerem az ügyintézőket, akár telon, akár személyesen, biztos megkérdezik milyen ügyben keresem az igazgatót és el is intézhetnének annyival, hogy adja ide az önéletrajzot, majd odaadja én meg nem tehetnék semmit..


2014. dec. 17. 09:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem segít annyiban az a valaki, hogy vegye a fáradságot és szóljon, hogy van egy ismerőse, és szeretne ott dolgozni és magad adod be, senki nem tudja, hogy te valaki ismerőse vagy, nem akarlak elkeseríteni, e esélyed sem lesz a munkára! Nem egy ilyenen mentem már keresztül, meg amikor azt mondják, hogy ki ne derüljön, hogy tőlem tudod, nah ha így jelentkezel semmi esély, a bejutásra, kár a gőzért, meg az időér, izgulásért, de sok sikert kívánok, hátha neked összejön!
2014. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Nagy butaság, hogy semmi esélye, ha nem ismerősön keresztül jut be. Álljatok már le ezzel a nagy általánosítással, nem minden egyes állásnál így működik! Biztos van sok ilyen hely, de nem mind!

Engem senki sem ajánlott be, csak megfelelt a végzettségem, megfeleltem az interjún, és évek óta ugyanott dolgozom. Nem is ismertem itt senkit.

Ha a végzettség megvan, az az alap. Utána ha szimpatikus vagy, és nincs előre eldöntve, akkor adnak egy esélyt.

És igenis előnyt jelenthet, ha valaki fogja magát, és egynesen az igazgatóhoz megy, főleg vezetői pozíció esetében.

Én ebből azt szűrném le, hogy az illető határozott, nem ijed be, nem félénk, és tudja, hová kell fordulni, ha valamit el akar érni. Egy vezetőnek ilyennek kell lennie. Légy bátor, mert megéri. És ne hidd el, hogy MINDEN ember csak ismerősön keresztül jut munkához. Hisz én nem úgy jutottam. A párom sem. És sok simerősöm sem. Persze van olyan is, aki igen, de ebben sincs semmi rossz, hogy egy ismerős/barát segít a másiknak munkához jutni.

Ha neked szólt az ismerősöd, hogy üresedés van, akkor valószínüleg a főnöknek nincs olyan rokona, haverja, akivel betöltetné az állást, hisz akkor már megtette volna.

2014. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyébként vannak olyan helyek, ahol igen kis létszám van, néhány fő, vagy néhány tíz fő, és itt a nagyfőnök dönt meg interjúztat, nem a HR-es. Nincs is minden vállalatnál HR. Ilyen esetben meg főleg azt érdemes megkeresni, aki dönt.
2014. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
Írd már le, milyen vezetői pozícióra pályázol, ha ez is gondot jelent már?
2014. dec. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

pénzügyi


amúgy meg nincs gyakorlatom munka utáni kuncsorgásban, azért nem tudom hogy s mint egy önéletrajzzal.

2014. dec. 17. 18:42
 16/19 A kérdező kommentje:
mármint egy nem meghirdetett pozícióra hogyan jelentkezzek.
2014. dec. 17. 18:43
 17/19 anonim ***** válasza:
54%
Visszavonom a kétkedésem, most jut eszem a Vida Ildikó is mekkora tahó, aztán "vezető", te is jó leszel simán.
2014. dec. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

pont, ha az ennék, nem lenne kérdés.

szerintem nem sokan mennek ajtóstól a házba, ha munkáról van szó, pályázati kiírás nélkül..

2014. dec. 18. 00:23
 19/19 A kérdező kommentje:
*lennék
2014. dec. 18. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!