Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó nyelvérzékkel milyen...

Jó nyelvérzékkel milyen állást kaphatok?

Figyelt kérdés
Felsőfokon beszélek angolul és olaszul. Most tanulok oroszul. Vagy tolmács szeretnék lenni, vagy multinacionális cégnél elhelyezkedni, kapcsolatokat tartani a külföldi ügyfelekkel...stb.. Milyen egyéb ismeretek kellenek még ahhoz, hogy ilyen "kapcsolattartó" legyek? Mármint gondolom tudni kell használni a számítógépet, de milyen szinten?
2014. dec. 19. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már inkább elvárás, hogy a felsőbb vezetők tudjanak angolul.

Multiknál dolgoztam évekig, eleve mindenki beszélt angolul a recepcióstól kezdve minden irodai papírtili-toli munkáig, hiszen minden oktatás, belső kommunikáció angolul volt Malaysiától Argentínáig. Ha nem működött a gépem, akkor nekem kellett önállóan felhívni az IT központot Kuala Lumpurban. Önmagában mint tolmács senki nem dolgozott a cégnél.


Az jó, ha jól beszéled a nyelveket, de ehhez kell valami szakma is. Nyelvtudás önmagában kevés.

2014. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

shared sevice center


mindig keresnek

2014. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Nyelvismerettel nagyon sokra tudod vinni még úgy is, ha nincs szakmád. Nem minden hova kérnek gyakorlatot, de hajón recire simán tudsz menni, ott főleg a nyelv számít, itt egy pl hirdetés, már most elkezdik keresni az embereket mert lassan jön az új szezon:

[link]

2014. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
a nyelvtudás sokkal fontosabb mint bármilyen szakmai végzettség.
2014. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó kettő azért kicsit túlzás, a nyelvtudás nem helyettesíti a szakmai tudást.
2014. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Minek szakma? Nem kérnek recepcióhoz, sem szobalányihoz szakmát. Hajóra ilyen helyekre csak a nyelvismeret fontos. Ha szakácsnak akar menni, vagy felszolgálónak, vagy matróznak, vagy stb. akkor az már szakmához kötött egyértelműen, de ha nincs talál úgy is helyet magának.
2014. dec. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: Nem csak 18-25 eves korra kell gondolni,hanem a 25+ evekre is,amikor mar valamit azert fel kell mutatni. Shared service center: igen, tok jo,de csupa fiatal dolgozik ott, nem a nyugdij elotti az atlageletkor. En a szulesek utan amikor allast kerestem, akkor szinte azonnal kaptam pedig a munkaeropiacon utaljak az anyukakat, de fel tudtam mutatni olyan szakmai tapasztatot.

Sokkal konnyebb akkor tanulni es megalapozni az eletet amikor nem log a gyerek folyamatosan a nyakadon.


Ha en csak a 2 nyelvet tudnam,akkor jogosan mondana azt a munkaado, hogy miert engem, a 35 feletti kisgyerekest vegyen fel, ha van fiatal lenduletes 22 eves, aki ugyanugy 2 nyelvet beszel.

2014. dec. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Szakmával meg azért nem érsz semmit, mert gyakorlatot várnak el, több éveset! Nekem is van több szakmám, annyit is érnek, mint a wc papír, mert nincs mellé több éves gyakorlatom, referenciám. De ha akar hát tanuljon mellé valamit, ha szerencséje van még talál is munkát esetleg ismerős tud bejuttatni.
2014. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvismeret nem plusz, hanem alapkövetelmény. Sok multinál több a külföldi és annál cikibb nincs, mikor nem értitek meg egymást.


Mondjuk a soknyelvűség nagy előny, de ott is mindenképp kell egy szakma, amihez fel tudod használni.

2014. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!