Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan legyek színésznő?

Hogyan legyek színésznő?

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött hogy sorozatokat kezdtem nézni, és a kedvencem egy telenovella, ami Miami-ban készült a Telemundo-nál. Uncsitesómmal jeleneteket próbálunk belőle, és nagyon teheséges vagyok, a suliba is mondják. 12 vagyok, még 6-ba járok, de ha kijárom a 8-ot, szeretnék tovább foglalkozni a színészkedéssel. Mivel a Telemundo spanyol, tanulok spanyolul, amit másfél év alatt megtanítanak profin. Hogyan lehetnék színésznő a Telemundo-ban?

2014. dec. 26. 01:06
 1/9 A kérdező kommentje:
A Telemundo-ban egy sorozatok készülnek, tehát nem színház. A színházat nem szeretem, unalmas.
2014. dec. 26. 01:10
 2/9 anonim válasza:
pedig mo-n csak színészeket képeznek,akik azután jó esetben színházban tudnak dolgozni...rossz esetben sehol
2014. dec. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont az hogy hogy nem itt Magyarországon akarok színészkedni, tudom milyen rosszak a lehetőségek.
2014. dec. 26. 01:53
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Csak szólok, hogy világszerte a színészek általában a színházban dolgoznak, a TV-színészek is ott kezdik. Ha unalmas, akkor eddig rossz színházakban jártál.


"nagyon teheséges vagyok, a suliba is mondják"

Kiskoromban engem is mindig megdícsértek, hogy milyen szépet rajzoltam, mégsem lettem festőművész. Mikor ott fogsz állni egy válogatáson, akkor nem ezek az emberek fogják majd kinyílvánítani a véleményüket, hanem szakmai szempontok alapján szakmai zsűri. Szóval ne a szülők, nagyszülők, osztálytársak, tanárnéni mondja meg, hogy tehetséges vagy-e, hanem profi színészek. Semmi akadálya elmenni egy színésztársulatba, fiatalokat is mindig keresnek. Idővel úgyis kiderül, hogy mire vagy hivatott.

2014. dec. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Ébredj, ember, mély álmodból,...
2014. dec. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

A magyar nyelvel is nagyon komoly gondjaid vannak, hogyan jutsz el oda, hogy akcentus nélkül beszélj angolul és spanyolul. A Telemundo ugyan spanyol nyelvű műsorokat készít, de az USA-ban. Biztos, hogy angolul is kell tudnod.

Ezen felül: nézz meg egy akármilyen casting-show válogatását. (X-Factor, Megasztár, akármelyik).

A több tízezer jelentkező mind erősen hiszi magáról, hogy milyen tehetséges. A valóság pedig az, hogy a döntőbe bejutók többsége sem ér semmit.

Az Államok hatalmas ország, rengeteg ott született spanyol ajkú színésszel, színésznővel. Mellette pedig Mexikó.

Tudod, még olyan nevek, Mint mondjuk Meryl Streep, Angelina Jolie stb. is járnak castingra, nem csak a névtelen kis senkik.

Az USA legtöbb színésze nem él meg csak színjátszásból. Olyan meg nincs is talán, aki csak filmezne. Azok a világsztárok nem dolgoznak csak mást, akiket mink is ismerhetünk Hollywoodból.

Másfél év alatt Lomb Kató szinkrontolmács sem tanult meg egyetlen nyelvet sem profin, pedig ő több, mint tíz nyelven beszélt.

Ne gondold azt, hogy magyar importra szorulnak. Egy kezemen meg tudom számolni, hány magyar színésznő dolgozik kint jelenleg.


A magyar viszonyok: Ha ennyire gond a magyar nyelv, mint amennyire kitűnik az írásodból, akkor teljesen reménytelen a helyzeted. Általános műveltség minimálisan elvárható.

Színjátszóköri szereplés, tanulás, klasszikus szépirodalom (tehát nem SZJG, Harry Potter!) gyakori olvasása, színházba járás, komoly művészfilmek ismerete, versmondás stb., stb. Ezekkel hogyan állsz?


Még valami: a színész munkája ugyanúgy munka mint az asztalosé, kőfaragóé, péké. A filmekből azt látod, milyen szépek, csinosak, ügyesek stb.

De amikor reggel hat óta forgatsz, most este tíz, s ötvenedszer üvölti le a fejedet a rendező, mert a tüszős mandulagyulladást nem elég kifejezően ejtetted, azt nem látod. S amikor ötvenegyedszerre tökéletes, szól a technikus, hogy Bocsika, kifutott a szalag, vegyük újra! - ez sincs benne a műsorban.

2014. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

A Victoria's Secret modellséggel mi van? Korábban az akrtál lenni. Mondjuk arra sincs esélyed.

Akiket ismerek, mind előbb volt itthon színházi színésznő, majd filmekben is szereplő, s csak aztán keveredett ki Ámerikába, Gábor Zsazsától napjainkig.

2014. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Elmész a kövi vv-be 7 vagy 8 jön jövőre, széttárod a lábaid és jönnek a szerepek :)
2014. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg egy olyan telenovella színésznőt tudok akinek lehetnek magyar gyökerei. Joana Benedek, aki elvileg román, de a Benedek-ből következtetve nem lehetetlen hogy részben magyar
2015. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!