Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabályos angolul beszélő és...

Szabályos angolul beszélő és nem beszélő alkalmazottaknak ugyanannyi bért adni egyazon munkakörben?

Figyelt kérdés

Én többek között beszélek angolul, és meg is követelik a munkahelyemen, hogy használjam. Ugyanitt, ugyanebben a munkakörben vannak olyanok is, akik egyáltalán nem beszélnek, és mégis pont ugyanannyi fizetést kapnak miközben csak magyarul kell beszélniük, én meg szenvedhetek folyamatosan az angolul beszélő (vagy ami rosszabb nemigazán beszélő...) külföldiekkel.

Nem kéne ilyenkor valami nyelvi pótlékot adni a nyelvet beszélő alkalmazottaknak, ha már kötelezve vannak a nyelvtudás használatára?



2015. jan. 1. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

szabályos.


Kérj fizetésemelést, ha gondolod.

2015. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
A legtöbb helyen emiatt nem publikus a dolgozók fizetése. Mérd a saját fizetésed a saját teljesítményedhez és a saját igényeidhez, aztán dönts hogy mi mennyit is ér. Ha nem fizetik meg a nyelvtudásodat, akkor menj oda ahol megfizetik.
2015. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem adnak, épp ezért kerestem volna egy kapaszkodót amire jogosan kérhetném..


mellesleg nem tudom, szerintem ez nem egyenlő bánásmód, hogy van aki vígan elvan magyarul, másnak meg szenvednie kell az angollal mikor nem akar.. ez valahol megkülönböztetés..

2015. jan. 1. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Pozitív diszkriminációban részesülsz. Nem mindenkinek jár, hogy munkaidőben csiszolhatja a nyelvtudását! Mi, a pórnép, angoltanárt kell, hogy fizessünk, ha angolul akarunk társalogni. Neked ez ingyen megvan, ráadásul, mondom... munkaidőben! Tehát még pénzt is kapsz érte! Becsüld meg nagyon ezt a munkahelyet!!!
2015. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hát utolsó nem tudom, erős iróniát érzek a válaszodban.. nyilvánvaló hogy csak annak pozitív aki szereti az angolt, én pl abszolút nem és eddig is csak muszájból tanultam az iskolában, de ezen kívül beszélek olaszul amit szeretek is, azt persze nem használhatom.

és kötve hiszem hogy az ázsiaiak, meg egyéb nem angol anyanyelvűek makogása segítene az angoltudásomon..


egyébként kiegyezem én még ebben a fizetésben is akkor, ha egyenlő bánásmódban részesülök és elég ha magyarul beszélek. csak én gondolom hogy így lenne fair?

2015. jan. 1. 21:36
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Abban egyezel ki, amiben szeretnél. Ezt nem velünk, hanem a munkaadóddal kell megbeszélned...
2015. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nyilvánvaló hogy a munkáltatóval kell megbeszélnem, de előtte ki akartam deríteni hogy mások szerint is igazságtalan-e így.
2015. jan. 1. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
nem kötelező több bért kapnod. a felvételedkor kellett volna előnyösebb fizetèst kialkudni. versenyszféràban annyi a fizetésed amennyit a cégnek érsz, amennyiért el tudod magad adni.
2015. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
kíváncsi lennék, mi a munkaköröd!
2015. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Én is hasonló munkát végzek mint te, és itt is vannak olyanok akiknek nem kell angolul beszélniük csak magyarul. A fizetésünk ugyanannyi, DE! Ők egésznap melóznak, rohangálnak ide-oda, egyik jobban nyal mint a másik hogy közelebb kerüljön a főnökséghez, én pedig nyugodtan ülök az irodámban, intézem a saját dolgaimat (másodállásban egy számítógépen elvégzendő dolgot csinálok ami kb. ugyan annyit fizet mint a munkahelyem) és a kutyát nem érdekli a főnökségből hogy én mit csinálok mikor éppen nincsenek külföldi partnerek. Ha vannak külföldi partnerek akkor fogadom őket, eléjük megyek a reptérre, vonatállomásra, bemutatom nekik a gyárat, választ adok a kérdéseikre és kész. Egyszóval nem ölöm meg magam a munkával, főleg hogy egyik munka alatt végzem a másik munkát. Ha csak a gyárban kapott fizetést nézem, akkor nem keresek sokat, viszont hogy a másik munkát tudom végezni közben, így már bőven megéri mert jelenleg ezt sehol nem tudnám megcsinálni, ezért is nem reklamálok hogy kevés a fizetésem. Egyébként nekem is angolul kell dumálgatnom, csak nekem fater révén anyanyelvem az angol így nem kellet küszködni hogy megtanuljam a nyelvet.
2015. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!