Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Temetkezésben vagy valami...

Temetkezésben vagy valami olyan munkakörben szeretnék elhelyezkedni, aminek van köze a holtakhoz. Milyen szakmák vannak ezen belül?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy elég nagy a skála -patológus, kórboncnok, boncmester, krematóriumi munkás, ravatalos, sírásó, temetőőr, ügyintéző, sírköves-, de sajnos nincsenek ismerőseim, akik ezek közül bármelyikben helyezkedtek volna el.

Ha valaki ebben az ágazatban dolgozik akármit is, vagy ismerőse, rokona tevékenykedik benne, az legyen oly kedves, és válaszoljon. Írja le, mit kell tanulni hozzá (ha kell egyáltalában), mennyire nehéz munka, mik az átlagos feladatok, milyen a fizetés nagyjából, és milyen az alaphangulat a munkahelyen.

Nagyon sokat segítenétek, hogy eldöntsem, milyen irányba meneküljek omladozó falú életemből.



2015. jan. 3. 17:35
 1/8 anonim válasza:
Csak egy kerdes . miert pont halottak? 😃
2015. jan. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gyermekkorom óta érdeklődöm a halottak iránt. Nagyon fiatalon (kb 2 éves lehettem) ért egy erős inger, ami pozitív volt. Ebből adódóan sosem viszolyogtam a haláltól, tetemektől, temetőktől, nem tabu dolog a számomra, hanem érdekes. (És nem szexuálisan, nem vagyok aberrált)

Az élet szele úgy sodort, hogy muszáj volt teljesen más irányban tanulnom és dolgoznom is, és most már utálom a szakmámat.

Úgy gondolom, sok ember van, aki muszájból dolgozik temetkezésben, és biztosan szívesen dolgozna életvidámabb helyeken. Én viszont szabad akaratomból szeretnék ilyen helyen dolgozni, és úgy érzem jelen pillanatban, hogy most már végre abban kéne elhelyezkedni, ami érdekel, és nem az, amit kitalálnak nekem.

2015. jan. 4. 11:43
 3/8 anonim válasza:
Ha nem titok, akkor elmeséled, hogy mi volt az a pozitív inger, ami kiskorodban ért?
2015. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Koszonom , hogy elmeselted :) sok sikert a munkahoz :),
2015. jan. 6. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kicsi voltam még, és nagyszüleim magukkal vittek mezőgazdasági munkákra, több velem kb egykorú rokonommal. Egyszer csak az egyik nagyszülőm talált egy nagyon régi tetemet, és a koponyát odahozta nekünk. Én persze nem tudtam, hogy ettől félnem kéne, vagy tabu dolog, és tetszett is a formája, színe, ebből adódóan önfeledten játszani kezdünk vele. Ez az első emlékeim egyike.
2015. jan. 6. 17:25
 6/8 anonim válasza:

Köszönöm, hogy megosztottad ezt az emlékedet.

Izgalmas és hátborzongató, hogy régen olyan helyeken temették el az emberek a halottaikat, ahol ma pl. mezőgazdasági munka folyik.

2015. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!Sikerült valami munka?Tetszik?Én is hasonlóképp gondolkodok,mint te.Milyen szakmák vannak,munkakörök végzettség nélkül?

Vannak akik temetésekre szállítják autóval a halottat,elviszik a koporsóig,beleteszik,eltemetik(férfiak).Nekik mi lehet a munkakörük?

2015. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
utolsó: ők a sírásók. ha olvassátok mostanság, érdekelne, hogy sikerült-e a pályamódosítás.
2020. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!