Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő gépészmérnök fizetés?

Kezdő gépészmérnök fizetés?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, területtől függően változnak a fizetések. Egy kezdő gépészmérnök mennyit kérhet el?

2015. jan. 5. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz megmondani.


Kereshetsz netto 120-130 körül is kezdőként és netto 300 körül is. Szerencse is kell hozzá, hogy kifogj egy jó munkahelyet.

2015. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehát akkor azt mondod, hogy körülbelül 120-130.000 Ft a minimum. Mindezt csak azért kérdeztem, hogy kb. mennyi a reális.
2015. jan. 5. 18:11
 3/14 A kérdező kommentje:
Területi elhelyezkedés alatt nem a szakmán belüli, hanem a földrajzilag máshol élő emberek, kezdő fizetésére gondoltam. Nem könnyű kérdés.
2015. jan. 5. 18:12
 4/14 anonim válasza:
77%
Budapesten, Győrben közepes cégnél vagy multinál 150-300 a jellemző. Máshol multinál is hasonló, kisebb cégeknél ennél általában kevesebb. De kisebb cégek előnyei amúgy mellékesen, hogy ott lehet komolyabb szakmai feladatokat kapsz, fejlődhetsz míg multinál lehet csak exceltöltögető vagy.
2015. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves előző: Ez komoly? Van ahol csak ilyen kuli munkát kapnak a gépészmérnökök?
2015. jan. 6. 17:22
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, jellemzően minél nagyobb a cég, annál jobban megköti a kezed. "A gondolkodás a kis cégek konstruktőreinek a problémája."

A nagy cégnél a konstruktőr felcsapja a központilag előírt szabványgyűjteményt, és a meglévő szabványos elemekből összelapátol valamit. A kezdő az, aki felcsapja a szabványokat, és egy excelbe kijegyzeteli ami szükséges lehet. A gyakornok és a diák meg az, aki kinyomtatja, lefűzi a doksikat.

A tényleges gondolkozás a multinák a kutatási részlegé, ahová csak úgy nem lehet bekerülni


Ha nem fejlesztő, hanem folyamatmérnök, gyártástámogató mérnök, stb. pozíció, ott kb. ugyanez a leosztás.



A kis cég teljesen ellentéte ennek: ott felvesz egy gépészmérnököt, kiadja, hogy menjen el a vevőhöz felmérni a műszaki igényeket, az alapján kap egy határidőt, addigra legyen megtervezve, vevővel folyamatosan egyeztetve, adott esetben leprogramozva CNC-re, stb. Hogy hogy fejezed be időre az őt nem érdekli, akár éjjel-nappal is dolgozhatsz, nem fogja a szívére venni, ha napi 8 óra helyett 16-ot vagy bent: kötött béres vagy, nem órabérbe fizet.

Itt gondolkozni lehet - sőt kell is. Vagy kevesebbet fizet, mint a multi, vagy megfizet, de tényleg nagyon kihasznál, és nagyon szűk határidőket szab hogy elkészülj.



Végezetül: én 3 éve voltam kezdő Győrben, amíg nem volt meg a nyelvvizsgám, br. 180-at kaptam, majd ahogy meglett a nyelvvizsga, megemelték br. 200-ra. Ez egy közepes méretű magyar tulajdonú cégnél volt. Mára lehet vagy 240k ott a kezdő mérnök bér, de én leléptem, átmentem egy multihoz 2 év tapasztalattal, és majdnem megduplázódott a bruttóm.

2015. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos infókat. Ezt nem gondoltam volna.

Nyilván a fizetésben nagyon jól látszik (és meg is érte abból a szempontból), ellenben nem volt visszalépés szakmailag?

2015. jan. 6. 22:44
 8/14 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Igen, főleg gyakornokként vagy pályakezdőként nem célszerű arra számítani, hogy egyből komoly feladatokat kap az ember. Idővel ez persze változik. De ha belegondolsz ez érthető is, mivel teljesen mindegy hol tanul az ember Magyarországon mindenhol elmélet-orientált a mérnökképzés alapvetően, és kézzelfogható, gyakorlati tudása nincsen még kikerüléskor. Kivéve, ha egyetem alatt már dolgozott vagy szakmai tevékenységet végzett (nem TDK).

2015. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó!
2015. jan. 11. 10:27
 10/14 A kérdező kommentje:
Szívesen veszek további véleményeket, ötletek, személyes tapasztalatokat a kérdéssel kapcsolatban, privátban.
2015. jan. 11. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!