Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kapok Magyarországon munkát...

Kapok Magyarországon munkát egy éves tapasztalattal szoftverfejlesztőként?

Figyelt kérdés

Erdélyi vagyok, szoftverfejlesztőkén dolgozom egy multinál...pontosabban képfeldolgozással foglalkozom. A meló tetszik, csupán a nyelvvel vannak gondjaim, mivel nekem ez sehogysem természetes, hogy az anyanyelvemet hetente pár órát használom...arról meg nem is beszélve, hogy nehezebben is fejezem ki magam.

A fizetések Magyarországon jobbak (azt sikerült megérdeklődnöm, de kevesebbért is mennék), de nem szeretném itthagyni ezt a biztos munkahelyet ha ott nem valószínű, hogy találok jobbat.

Mekkora az esélyem ebben a szakmában, ennyi tapasztalattal?


2015. jan. 20. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

"A fizetések Magyarországon jobbak"


Bukarest e tekintetben kb egy szinten van Budapesttel. Kolozsvar, Brasso es Iasi meg lepipalja a maradek magyar varosokat (fejlesztoi fizukrol van szo!).


"Mekkora az esélyem ebben a szakmában, ennyi tapasztalattal?"


Attol fugg, mennyire kened-vagod a szakmat. Ha ennyire aggodsz, akkor valoszinuleg van okod ra.

2015. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt kétlem, hogy Bukarest egy szintben lenne Budapesttel (ismerek embereket mindkét helyről). De ha fizetés szempontjából meg is egyezik, Budapesten olcsóbb az élet. Már Kolozsvár is drágább mint Budapest (mondjuk Kolozsvár egyetemi város és azért ilyen drága...amúgy itt lakom). Kolozsvár után Temesvár a "legjobb" város.

Azt is kétlem, hogy az említett városok lepipálnák az összes többi magyar várost. Itt nincsen annyi híres cég mint Magyarországon.



Én nem aggódtam, hanem kérdeztem. Nem szeretem ha valaki fejjel ugrik neki az ismeretlennek.

2015. jan. 21. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:

"Azt kétlem, hogy Bukarest egy szintben lenne Budapesttel (ismerek embereket mindkét helyről)."


Oriasi a szoras IT berek teren, par ismeros nem mervado. Nemreg keszitett egy roman HR ceg egy felmerest a romaniai berekrol, most nincs keznel, en arra alapoztam a kijelentest, magyar berekrol meg talan az MS keszitett nemreg egy felmerest.


"Budapesten olcsóbb az élet. Már Kolozsvár is drágább mint Budapest "


Valamit benezhettel nagyon, CJ bizti, hogy nem olcsobb, kicsi a kulonbseg (10-15%), de akkor is Kolozsvar olcsobb, laktam mindkettoben.


"mondjuk Kolozsvár egyetemi város és azért ilyen drága"


Ez csak tipp, de szerintem BP-n sokkal tobb egyetem es egyetemista van, mint Kolozsvaron.


"Kolozsvár után Temesvár a "legjobb" város.

Azt is kétlem, hogy az említett városok lepipálnák az összes többi magyar várost. Itt nincsen annyi híres cég mint Magyarországon. "


Nezzuk peldaul Iasit: embarcadero, amazon, xerox. Melyik videki magyar varosban van ennyi hasonlo kaliberu ceg aki alkalmaz fejlesztoket is?

2015. jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!