Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svájcban meg lehet élni ennyi...

SzűcsGergely99 kérdése:

Svájcban meg lehet élni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

4000-5000 eurót fizetnének(kezdő fizu)

És szeretném tudni meg lehet e ott élni úgy hogy luxus bmw-m,audi-m legyen illetve saját lakásom?és 10-15 év mulva 100-200 millió megtakarításom?NETTÓ!



2015. jan. 21. 13:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Aldiban a pénztárosnak 5 ezer CHF a fizúja. Szóval, amit te kapsz az egy igen rossz fizú, főleg, hogy a lakhatás 2500 CHF, egy normálisabb kecó meg 4000 CHF.

Ebből jól fogsz élni, de lesz BMW se semmi más.

Svájcban kb. 2-3x drágább minden, mint Londonban, pedig az is nagyon drága hely.

2015. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
*de nem lesz BMW
2015. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
nem olyan rossz azért 5000 euró nettóban
2015. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Svajcban miert fizetnenek Euroval, amikor van sajat valutajuk...?


Es nem, nem lesz 10 ev mulva szazmillios megtakaritasod, mert a lakhatasi koltsegeid, az autobiztositasod (arra a Corsa-meretu autora, amit fenn tudsz tartani) elviszik a fizetesed kb. 4/5-et.


Kis baratom, ha ez igy mukodne, mindenki Svajcban dolgozna....

2015. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy Svájcban Euróval fizetnének főleg, most az árfolyam korlát eltörlése után. Nem lesz luxus BMW-d, ezeken a területeken lóerőnként van az adózás elég nagyot fogsz koppanni. A lakhatásról nem is beszélve ami még a londoninak is a másfélszerese alaphangon.
2015. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
84%

Meg lehet elni, de a kiadasod nagyon sok lesz.

"Kis baratom, ha ez igy mukodne, mindenki Svajcban dolgozna...."

Ez nem igy van, mivel Svajcba nagyon nehez bekerulni, es dolgozni :) Eleg szigoruan veszik a dolgokat ott.

2015. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Ezek a célok teljesíthetőek egy nevesebb, magánpraktizáló orvos számára. Kulimunkával még Liechtensteinben sem lesz luxusautód és 100 milliós megtakarításod, pedig ott még a svájcinál is magasabb az életszínvonal.
2015. jan. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

sajat tapasztalataim alapjan:

- jelenleg (Ft-ban kifejezve) 30 mill megtakaritas körül tartok (tobb mint 5 ev utan)... tehat viszonylag jo uton haladva a celod fele

- autom nincs (tudatos döntes, egyszeruen nincs szüksegem ra Svajcban)

- ez ido alatt rengeteget utaztam vilagszerte, tanulasra költöttem eleg sokat... nem vertem sehol fogamhoz a garast, egyszerüen jol elek


Rad vonatkoztatva:

- sajat lakasod biztos nem lesz 10-15 ev utan (millio CHF környeken vannak)

- BMW-d, Audi-d lehet (viszont ahogy masok is irjak, ez befolyassal lehet a megtakaritott osszegre)


Elso valaszolo nagyjabol jol valaszol (bar Aldi-s fizut, ill alap lakast is tulbecsülte).

2015. jan. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat,de mint mondtam az 5000 euró az kezdő fizetés ami mindig emelkedik és azért ott van az előléptetés is ami szintén dob a fizun :)
2015. jan. 22. 11:15
 10/38 anonim ***** válasza:

Igazad van 4000 CHF a Lidlben:

[link]


Lakást nem hiszem, hogy túlbecsültem volna, attól függ hol élsz.

2015. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!