Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm tényleg egy ZSENI...

A főnököm tényleg egy ZSENI vagy csak ilyen paranoid diktátor hajlamú, mint Rákosi és hasonlók?

Figyelt kérdés

Egy olyan cégnél dolgozom, ami régen állami nagyvállalat volt, de most már néhány 10 fős kisvállalattá zsugorodott.


Gyártó vállalat egyébként.


A cég vezetése egyszemélyes, a többségi tulajdonos vezérigazgatóként viszi a céget.


Egy idős korú emberről van szó, aki kivételesen magas intelligenciával rendelkezik, ami leginkább gazdasági területen csúcsosodik ki nála. Bár idős kora miatt már egyre furcsábban viselkedik (a furcsa alatt azt értem, hogy a legtöbb=minden dolgozó szerint kibirhatatlan).


(pedig biztosan nagyon megalapozottan tesz dolgokat, csak mi átlag emberek nem látjuk át a motivációit...)


Nagyon sokat eszik, nőket tart, akik kiszolgálják, kb 6 órát van benn naponta, amiből néha alszik is 1-2 órát.


Nem ritka, hogy nagyon kiabál az emberekkel, semmilyen ellentmondást nem tűr, mindenkiben az ellenséget látja, stb.


És innentől jön a kérdésem:


Az történt mostanában, hogy nagyon ordibált a 37 év óta ott dolgozó, mostanra már egyetlen kereskedőjével (aki a kereskedelmet, szállítmányozásokat, stb intézi), a nő utána azonnal haza is ment, és másnap táppénzre íratta magát.


Azzal gyanúsítja a nőt a főnök, hogy az egyik külföldön élő üzletkötővel megkerülik őt, sikkasztják a pénzt és rontják az üzletet saját hasznukra.


Ezt abból hozta ki, hogy a nő saját email címen kommunikál az illető üzletkötővel, aki mellesleg egyébként sem a főnök szíve csücske, mivel nem akarta kifizetni neki az ügynöki jutalékot (ugyh most lehetne vitatkozni arról, hogy ki kitől lopja a pénzt), a csávó meg ezért beperelte.


A privát email címre egyébként azért van szükségük, mert a főnök valami nóném internetszolgáltatótól veszi a netet, ami meg feketelistán van több más szolgáltatónál, pl a t-home-nál.


Tehát nem jönnek meg a levelek, mert más szolgáltatók nem küldenek a mi szolgáltatónkhoz levelet. Gondolom zűrös szolgáltató.


Na szóval ebből hozta ki az öreg, hogy őt tuti megkerülik és a háta mögött rontják az üzletet.


Ez tényleg kivételes intelligencia következménye vagy inkább valami súlyos mentális betegség?


2015. jan. 22. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Inkább a nem kellő tájékoztatás eredménye.


Nyilván ha tudná, hogy a SAJÁT cégének a FIZETETT rendszere fekete listán van és nem használható akkor tenne ellene ha nem saját maga ellensége.


Ha én úgy tudnám, hogy "minden oké a rendszeremmel" én sem tűrném, hogy privát e-mail címről intézzen bármelyik dolgozóm céges ügyeket - hiszen ez nem visszakövethető adott esetben.

2015. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát pedig tudja a jelenséget...


egyébként a nő skypeon beszél a külföldi üzletkötőkkel, mivel az öreg nem fizetné a nemzetközi hivásokat...de persze a skypeot sem ismeri.

2015. jan. 22. 18:47
 3/9 A kérdező kommentje:
gagyi internetszolgáltató meg úgy lett szerintem, hogy azokkal tudott kialkudni a legkisebb árat anno. Mert tudni kell róla, hogy ő állitása szerint mindent le tud alkudni 10ed árára.
2015. jan. 22. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:

10 fős céggel a legkisebb netszolgáltató sem fog alkudozni...


Ha pedig az öreg nem ismeri a skype-t (ami amúgy teljesen elfogadott nemzetközi szintű tárgyalások esetén is! Én pl.egy 40 mrd euró árbevételű cég képviselőivel szoktam skype-n tárgyalni...) az öreg akkor egyáltalán nem biztos, hogy érti mi az a "black list", lehet valaki berobogott hozzá 1x és mondta, az öreg küldött egy e-mailt magának, működött és azt hitte hülyeséget beszél a beosztott...

2015. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

NÉHÁNY 10 fős!


régen több ezren dolgoztak ennél a vállalatnál...


amugy az öreg logikája alapból annyira penge, hogy még az informatikai dolgokban is meglátja, ha fasság van.


pl egyszer elmentem hozzá, mert számitógépére kellett telepiteni uj officet, aztán ilyen zöld dombos alap winxp-je volt, és én meg átállitottam neki klasszikus szürke ablakos kék hátteres formájura, ami sokkal konszolidáltabb, mint az a fos kék xp-s kinézet.


Meg elrendezgettem neki az asztalon az ikonokat értelmes formában, aztán mikor meglátta, mondta, hogy NA EZ MÁR ELÉG EMBERIEN NÉZ KI!


hozzá hasonló koru emberek többsége tramutizálva lett volna attól, hogy a megszokott dimbes-dombos xp sztájl megváltozik valami JOBBRA!

2015. jan. 22. 20:24
 6/9 A kérdező kommentje:
amúgy amikor mondtam neki, hogy van ez a tiltólista, akkor egyből vágta miről van szó, mert felhívta a szolgáltatót és másnap már totál egyből működött is. Mondjuk annál a szitunál a mi szolgáltatónknál volt tiltólistán a feladó.
2015. jan. 22. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Amit itt leírsz az alapján nem zseni az ember, hanem épp, hogy nem agyhalott. Ezek annyira de annyira minimális dolgok egy cégvezetőnél, hogy csak na.
2015. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt hogy zseni lenne elfelejthetjük. Inkább tetszik neked a magasztos stílusa és a szavakból amiket használ és te nem ismersz, azt hiszed nagy tudása van, pedig lótúrót
2015. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát eddig kevés olyan szót mondott, amit ne ismertem volna.


pedig direkt ezzel menőzik, hogy olyanokat mond, amit szerinte csak a hozzá hasonló kivételes emberek. Csak ugye nálam ez nem müködik.

2015. jan. 30. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!