Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A biztosítási ügynökök kihalóf...

A biztosítási ügynökök kihalófélben vannak? Hogy lehet, hogy ezek még léteznek a 21. században?

Figyelt kérdés
Aki teheti neten intézi manapság az ilyen dolgokat. Akinek nincs nete arra rászáll egy ilyen ügynök és ráerőlteti a termékét, ha kell neki ha nem, hiába lennének máshol jobb lehetőségei.

2015. jan. 23. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincsenek feltétlen kihalófélben,mindig keresnek embereke és jobb híján jelentkeznek is rá, egy részük biztos el is kezdi, amíg ki nem ábrándul. Én pl múlt hónapban voltam annál a biztosítónál szerződést kötni az új házra, ahol annak idején alkalmazott voltam. Az ügyintéző is elmondta, hogy azért jött át oda, mert fix alapfizetést kap, a jutalék gyakorlatilag minimális, de másképp nem éri meg. Annak idején én is fix bérérét voltam jutalék nélkül a minimálbér duplájáért, akkor hagytam ott őket, amikor kitalálták a jutalékos rendszert. Látva a kötéseket, tiszta volt a kép, hogy abból semmi jó nem származhat. Fele annyiért mentem inkább fix bérért dolgozni és mellette vállalkoztam más téren. Így az addigi jövedelmem szintje biztosítva volt, de nem voltam kényszerben.
2015. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fecó86421 válasza:

Aki teheti , és akarja az intézze akkor neten az ügyeit.

Aki nem akarja az bízza rá valakire.Ha vannak jobb lehetőségek akkor meg éljen azokkal az ember, nem kötelez senki arra, hogy ügynöktől kelljen vásárolnia.

2015. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez olyan, amikor elromlik a kocsid, akkor is a neten nézel utána, hogy kell javítani? Persze tudod mi a gyertya, mi az, hogy 10w40, mi az hogy AC pumpa... stb. De ha ott vagy, hogy nem tudsz eljutni a munkába, mert valamiért nem indul (és persze nem a benzin az oka, ami kifogyott), akkor szerintem egy normális ember szerelőhöz fordul.

Ha ezt a példát nézzük tovább, akkor a pénzügyeidet miért is bízod az Internetre? Egy csomó blogra, kalkulátorra, ami szépen számolja az összegeket, de fogalmad sincs mi alapján, nem tudod pontosan meghatározni, hogy mi az infláció-defláció, vagy ha mégis, akkor azt mi okozza, mi az a GDP (hát nem a navigációs rendszer), mi a jegybanki alapkamat és ezek hogyan befolyásolják a befektetéseimet. Ha ezekre tudsz válaszolni, valszeg közgazdász vagy, vagy ilyen területen dolgozol, ha nem, akkor persze, olvasgass a neten, de ha tényleg szeretnél egy olyan biztosítást, ami tényleg fizet, ha kár ér, ha tényleg szeretnél egy olyan befeketetést, ami igen is többet hoz, mint az állami kötvény (kb 1%), akkor gondolkozz és keress meg egy biztosító SZAKembert, aki tényleg tud és akar is segíteni. Én tudok ilyen embert és komolyan mondhatom, hogy nem félek attól, ha kirabolnak, ha betörnek hozzám, ha összetörik a kocsimat, ha baleset és és azt is tudom, hogy lesz nyugdíjam. Ez a különbség az INTERNET és a BIZTOSÍTÁSI TANÁCSADÓ között.

2015. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Csak ezek a csúcs szuper biztosítási ügynökök pár hónapos képzésen vesznek részt, ahol vagy figyelnek vagy nem és komolytalan az egész. Nem egy ilyen embert ismerek. Van mindenre egy betanulsz szöveg. Minden rád akarnak sózni. Vicc az egész. Akármilyen típusú szerződést akarsz kötni kb 1 napot kell rászánni hogy utána olvass és magad is eltudod dönteni hogy így mi a jó neked.
2015. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!