Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik keres jobban? Hálózati...

Melyik keres jobban? Hálózati mérnök vagy szoftverfejlesztő? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Azt szeretném, kérdezni, hogy melyik keres jobban, egy hálózati mérnök BSC (mérnök informatikus) diplomával + CCNA képzettséggel vagy egy szoftverfejlesztő BSC (mérnök informatikus) diplomával (pl. mobilalkalmazások fejlesztése szakon)?


Tudom, hogy pontosan nem lehet összevetni, mivel pl. szoftverfejlesztőnél, ha jól tudom elég változó a fizetés (főleg külföldön).

És még arra lennék kíváncsi, hogy melyiket keresik jobban Magyarországon, Ausztriában, illetve Németországban?



2015. jan. 31. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon munkahely függő, mindkettővel jól lehet keresni, de én inkább a szoftverfejlesztés felé hajlanék, abból szerintem több kell. A szempont inkább az legyen, hogy melyikhez van jobban kedved, mert jól keresni akkor fogsz a szakmádban és magas szintre emelkedni, ha azt lelkesedéssel csinálod, egy szint után a pénz nem motiváló.
2015. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom még eldönteni, hogy melyiket szeretem jobban, mert tetszik mind2. Bár talán a szoftverfejlesztés jobban vonz, hamarabb érdekelt a programozás, mint a hálózatokkal való foglalkozás.
2015. febr. 1. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban nézve úgy tudom a fejlesztőknek jobb a fizetése, de konkrét esetben nagyban függ az egyéntől. Ha jó vagy benne, és folyamatosan képzed magad, mindkettővel el tudsz jutni olyan fizetésig, ami jó lesz már.
2015. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát én a hálózatos oldalt tudom mondani. Egyetemről idő elő kiléptem, így gyakorlatilag egy érettségi + CCNA-val kezdtem. Ebből nagyon hamar átkerültem Security vonalra (Proxy-k, IDS/IPS-ek, logelemzés) amivel már jelenleg külföldön vagyok, álom fizuért. Papír sehol senkit nem érdekelt a szakmai dolgokon kívül (CEH, később CISSP).


Fejleszteni jó dolog és max. akkor választanám ha saját fejlesztést / saját céget csinálnék. Mondjuk nem kizáró dolog csinálni Cisco-t fejlesztés mellett, a CCNA relatíve könnyen, gyorsan és olcsón lerakható.

2015. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!