Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért küldenek el a meghirdetet...

Mért küldenek el a meghirdetett állásokról első körben ha látják hogy nem lelkesedsz a munkáért?

Figyelt kérdés
itt most nem a vezérigazgató szintű munkákra gondolok hanem a legaljáról.már többször megkaptam ezt a képembe vágva.pofátlanságnak tartom hogy már 80ezerért is lelkesedést várnak.én meg még egy plusz nullát a fizetés összegének a végére és akkor majd lelkesen mosolyogva fogok dolgozni.normálisak ezek?hát valóban a konyhai mosogatás kaliberű meló olyan felemelő hogy jobb életcélom már nem is lehetne szerintük?
2015. febr. 11. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Te mondjuk rabiznal barmilyen javitasi melot olyan szakira, aki azzal kezdi, hogy lefitymalja milyen sz*r keszuleket vettel, mekkora zsugori f**z vagy hogy a legolcsobbat vetted, es kulonben is, alig jut neki valami a szamla osszegebol, ugyhogy orulj hogy valahogy osszetakolja?


Van erre egy mondas: aki a kicsit nem becsuli... Vedd nyugodtan magadra, amig ilyen a hozzaallasod, addig nemhogy 800, de 80e forintot sem fogsz keresni.

2015. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

milyen szakemberről beszélsz?mondom a legalja melóknál.pl konyhai mosogatónál ha ne vagyok feltétlen boldog ettől a remek melótól akkor attól kevésbé lesz tiszta a tányér?gratulálok remek logika

mellesleg én láttam már pár "szakit" akik csinálgattak nálunk ezt azt.üveges,mosogép szerelő,tv szerelő stb. szerinted vigyorogtak mint a vadalma? megkérdezték mi a gond, pókerarccal végighallgatták megcsinálták kifizettük és elmentek.jó munkát végeztek?igen. de látszott rajtuk hogy bárhol szívesebben lennének,és hogy unják ugyanazt csinálni aznap huszadszorra is.szóval akkor miról beszélsz?hol élsz te?vagy csak nekem nem szabad unott képet vágnom? pont anyira nem vagy normális mint akik emiatt elküldtek.

2015. febr. 11. 18:40
 3/8 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve hogy óriási különbség van a megbecsülés és aközött hogy örülök e neki.a kicsit meg becsülöm attól még nem örülök neki.egy ferrarinak vagy luxusvillának örülnék. mint azok akik semmit nem csinálnak csak meggazdagodnak azokon akik éhbérért dolgoznak nekik.
2015. febr. 11. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Én teljesen egyetértek a kérdezővel, ma 80E forint nem lehet motiváló tényező.

Csak egy dolgot figyelembe kell venni, ebben az országban rengeteg barom van aki elmegy ennyiért dolgozni, sőt még kevesebbért, ha meg a munkáltató talál ennyiért dolgozót akkor miért fizetne többet. Ha egy nap mindenki aki mondjuk nettó 150E-200E alatt keres azt mondaná hogy holnaptól nem megy be, na akkor majd lenne változás de ehhez nem brazil sorozatokon, való világon stb szocializálódott hülyék kellenének hanem pont olyan emberek mint a kérdező aki tovább lát az orra hegyénél.

2015. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem is kell, hogy motiváló legyen a 80e forint - nyilván nem is az.


Viszont akiről 100 méterről látszik, hogy le se xarja a melót attól nem lehet elvárni semmit. Azt sem, hogy a tányérmosogatást normálisan végezze. Már pedig nagyon ciki, amikor koszos tányért kerül a vendég elé...


Annyi az elvárás, hogy minimum fapofával csináld rendesen a dolgod. Aztán otthon annyit undorodsz és rinyálsz amennyit akarsz.

2015. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

19:22 ott a pont,tökéletesen leírtad.sajnos egy fecske nem csinál nyarat.a többség szeme meg sosem fog felnyílni.

19:47 ez túlzás.nem úgy mentem oda sehova sem mintha a villamosszékbe készülnék de a fapofával már kidobtak mert nem találtak elég lelkesnek.szószerint ezt mondták.

kedvencem egy nem is oly régi telefonbeszélgetés mikor is felhívtam a megadott számot hogy érdeklődjek.mondom a meghirdetett xy állásról érdeklődnék.hosszas csend után a "hölgy" ecsetelte hogy nem tűnök érdeklődőnek és semmit nem kérdeztem biztos részeg vagyok majd letette.vicces egyrészt mert nem iszom alkoholt másrészt meg egy szót sem mondott az állás részleteiről de azt elvárná hogy kapásból legyen minimum 5-10 kérdésem?szerintem elöbb illett volna mondani valamit és majd kérdezek ha valami érdekel amit nem mondott el. na most ha ilyen emberek döntenek mások felvételéről akkor ott komoly baj van.

2015. febr. 11. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Vannak kretének, kényszervállalkozók, gőzük nincs arról miként kéne kezelni az embereket. Ne foglalkozz velük, menj el az interjúra, legyél "lelkes" aztán majd meló közben tedd a dolgod és kész. Csak egy interjú erejéig kell megerőltetni magad.
2015. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert kihasználható hülyét keresnek. Aki lelkesedésből fog dolgozni, szívesen túlórázik és úgy általában véve fát lehet vágni a hátán, és még akkor is vigyorogni fog, ha másért nem, hát félelemből. Ha nem fizetnek neki időben, nem reklamál, vár és dolgozik tovább. Aztán egy idő után még az ilyeneknél is betelik a mérték, akkor felvesznek egy másikat. Az ember cserélhető, aki vigyorog az elején, az tovább fogja húzni. Az értelmes emberekkel csak a baj van, ezért nem érdeke a legtöbb cégnek intelligens emberrel dolgoztatni, mert hamarabb átlát a főnökség piszkos trükkjein.

Amikor az egyik új munkahelyemen túl sok kérdést tettem fel, arra vonatkozóan hogy mi miért történik és közben kiderült az is hogy családtagom az igazságszolgáltatásban dolgozik, három nap alatt repültem.

A másik helyen homályos tájékoztatás alapján kellett volna "tájékoztatnom" ügyfeleket, és amikor átgondolva és megértve az dolgokat, túl tényszerűvé vált a tájékoztatásom, helyreutasítottak, hogy "azt a főnök nem szereti, ha mondjuk", majd hamar megszabadultak ott is tőlem.

Hallottad már a humánerőforrás-menedzserek valóságtól elszabadult ostoba fejtegetéseit? Meg azokat az aranyos tanácsadókat aki megmondják a tutit, hogy hogyan kell állást találni, közben nekik is csak azért van, mert a férjük/apukájuk benyomta őket oda? Meg azok a remek önéletrajz minták, amik úgy íródtak, mintha 12 éves gyerekek lennének az olvasóik? Legközelebb talán képeslapként tervezem meg az önéletrajzom, akkor nem kell túl sokat foglalkoznia vele a megfáradt hr-esnek. Milyen uptodate, proaktív és effektív lenne már...

2015. jún. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!