Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy találjak egy hét alatt...

Hogy találjak egy hét alatt munkát?

Figyelt kérdés

Bármit elvállalnék (ami nem szexuális jellegű).

25 nő pályakezdő



2015. febr. 13. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
és melyik pályát kezded? ha 25 éves vagy gondolom diplomás, ha igen milyen diplomás?
2015. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van két nyelvből nyelvvizsgám meg természettudományi diplomám.

De tényleg bármit dolgoznék (fizikai munkát is), úgyhogy ilyen szempontból nem sokat számít.

A kérdés: hogyan találhatnék egy hét alatt munkát?

Állást hirdető portálokon (profession) már hónapok óta próbálkozom, vannak még fejvadász cégek, akikkel hamar munkát lehet kapni? Most kértem már meg a szüleimet is.

2015. febr. 13. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Szinte tök mindegy milyen végzettséged.mai világba..
2015. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Egy hét alatt kicsi rá az esély. Persze bármikor bejöhet, de biztosra nem tudsz menni.
2015. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De hogyan? Tudtok jó technikákat?
2015. febr. 13. 19:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi csodatechnika nincs erre! Nyomod mindenhova az önéletrajzokat, személyesen is bemész helyekre, ismerősöknek mondogatod, hogy ha tudnak valamit, szóljanak... Mindenki így csinálja!


Esetleg azon gondolkozz el, jó-e az önéletrajzod. Nézz meg mintákat, gondolkodj, mit lehet még beleírni, vagy máshogy tálalni... magyarul szépíteni.


A személyes interjúkra megfelelően öltözz fel, időben érkezz, de ezek alap dolgok. A stílus is fontos. Kérj meg egy ismerőst, hogy játsszátok el az interjút, majd mondjon véleményt (őszintét) arról, hogy ő felvenne-e téged, ha igen, miért, ha nem, miért nem.


Nagyjából ennyit tudsz tenni. Meg persze azt, hogy amíg nincs munkád, addig is igyekszel képezni magad, pl. nyelvet tanulni (nem kell tanfolyam, magadtól is lehet, ingyen), vagy a szakmádon belül továbbfejlődni...

2015. febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak ezek a technikák van:

- pályázol ezer helyre

- befolyásos ismerős benyom valahova ( ha van ilyen és tud)

- nyitsz saját vállalkozást

- kihúzol külföldre


Kb. ebben a sorrendben próbáltam meg én is mindent. Az utolsó bejött. ( egy többdiplomás, 2 nyelven beszélő ember)

2015. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! :)

Most még végső körben megkértem ismerősöket.

Ha nem jönne össze, akkor külföld - ez végül is összejött, de nem vagyok rá felkészülve, jövő héten ilyenkor már lehet, hogy nem magyarban leszek.

2015. febr. 14. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!