Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen telhetetlenek az...

Miért ilyen telhetetlenek az emberek?

Figyelt kérdés
Mindenki azt írogatja, hogy több pénz kellene, pedig itt is annyian leírták már, hogy simán meg lehet élni ha krumplistésztát eszel, és semmire se költesz, és úgy általában, semmi igényed nincs. Szerencsére azért vannak még jóravaló emberek akik lepontozzák a dekadens nagyravágyókat.
2015. febr. 14. 23:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

A krumplistészta az egyik kedvencem. :) Valóban olcsó, finom és tápláló. Hús nem kell minden nap, csak gyakran.


Amit látok az embereknél, de magamnál is, tehát önkritika is következik:

- Nem főznek otthon. Pedig kikapcsolódásnak se utolsó, hobbinak se, lehet többen is csinálni, férj+feleség, dumálni közben. Nem utolsó sorban pedig amellett, hogy olcsóbb, tudod, mi van benne. Jó, így se tudod ellenőrizni, honnan van a paradicsom és mi van benne, de akkor is sokkal ellenőrizhetőbb.


- Szinte csak Nagymamáink nézik az akciókat. Pedig még kényelmesebb is bevásárolni akkor 10 kg cukrot, vagy épp 10 kg lisztet, talán kevésbé fogy ki az ember belőle: jaj nincs cukor a kávémhoz reggel....


- Nincs semmi pénzem, de azért cigizek, mert valami le kell nyugtasson. Aki nem cigizik - és itt jön az önkritika :D - annak jár a csoki, jár a forrócsoki, mert legyen valami jó is a napban.


- Az olcsó termékek is sokszor vannak olyan időtállóak, mint a drágábbak. Például én nagyon sokszor vásárlom kínai boltokban, az ott vett ruhák néha évekig jók, már szégyellem, hogy teszem azt 4 éve hordom ugyanazt a pólót, de még alig-alig fakult ki(jjebb :D).



Lehet mondani, hogy ha sok dolgon spórolunk és nem mindent engedünk meg magunknak, az milyen alja élet, az nem élet, hanem tengődés, vegetálás. De nem vagyok biztos benne, hogy ha valaki minden nap jófajta kifőzdében ehet, plázákból vannak a ruhái, maximum két évesek a ruhái, lelkifurdalás nélkül költhet a káros vagy kevésbé káros szenvedélyeire... Szóval nem vagyok biztos benne, hogy ettől boldog lesz, a spórolástól boldogtalan. A kényelmesnek látszó, de igazából lusta élettől stresszmentes, ha tudatosabbnak kell lenni a pénz miatt, akkor stresszesebb.... Kétlem.


Lehet mondani, hogy de nyugaton boldogabbak.

1. Tényleg azok?

2. A magyar mentalitás se túl jó... Mi mindennek a negatív oldalát látjuk. És ez tény, meg lehet nézni a kommenteket bármely hírportálon egy alapvetően pozitív cikk alatt.

2015. febr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Ja tényleg,ha úgy vesszük lehet élni az aluljáróban is...Minek ez a nagyravágyás,hogy fedél kell a fejünk fölé.Pedig láthatjuk napi szinten,hogy az aluljáróban is élnek emberek...
2015. febr. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Le fognak pontozni, de...szerintem az nem nagyravágyó aki, többet akar a krumplistésztánál. Ilyen gondolkodással az ember maradt volna a barlangokban, hiszen simán meg lehet élni ott is.


A baj szerintem a pénz beosztásával van, nagyon sok emberen látom hogy pazarol.

2015. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Ez a fogyasztói társadalom: egyél, vegyél, ha nincs miből, akkor igényelj hitelt, ha azt se tudod fizetni, akkor arra is vegyél fel hitelt! Ha nem tudod megvenni a menő dolgokat, akkor senki vagy! Neked mű mell kell, a Suzuki nem elég, bmw-t vegyél! tömjed kétmarékkal a gyógyszereket, mert NEKED az a jó, hidd el... és sajnos el is hiszik a legtöbben. Nehéz ellenállni néha a csábításnak, de bele lehet jönni, nem kell éhesen menni vásárolni, ne legyen sok pénz nálad, sose tankold tele a kocsit (így kevésbé nyomod neki)... és egyszercsak azt veszed észre van megtakarításod és jéé ez mennyivel jobb, mint a divatból kiment tavalyi hitelből vett iphone
2015. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ez a paraszt mindset,amit most írsz.

Miért nem törekszel akkor?

Hitel tényleg gáz,de magadat emeld fel olyan szintre,hogy sikeres és elismert legyél.

Törekedj.

Vagy neked a krumplis tészta elég akkor nem lehetsz igényes,és egészséges sem.

Mindenkinek mások az igényei,én pl be nem ülnék egy Suzukiba nem égetem magam.

Éppen ezért tanulok és fejlesztem magam,hogy bőségben éljek.

A hitel tényleg gáz dolog.


De van egy mondásom amit egy bölcs gazdag mondott:

-,,Én pénzt akarok"

-,,Hát András spórolással nem megy"

-,,Akkor mit kell csinálni Sanyi bácsi?"

-,,Sokat kell keresni fiam nem spórolni."

2015. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
5-ös: ezzel ott a baj, hogy aki nem figyel a pénzére és csak költekezik, annak nincs az a pénz, ami elég lenne. Havi 10 milliónak is lazán oda lehet vágni, itt a lényeg nem is a krumplistészta vagy a suzuki, lehet magasabb szintről is példákat hozni. A baj itt az, hogy sokan a saját keretüket meghaladó költekezésben élnek, miközben inkább a keretet kellene növelni és nem az igényeket és közben sírni. Az egyértelmű, hogy legyen célja, törekvése, igénye az embernek, de ha minden nap étteremben eszel, miközben krumplistésztára futná, akkor úgy nehéz lesz továbblépni
2015. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%

Pontosan utolsó így van.

Tehát ezért kell teperni teperni teperni,plusz munkát vállalni,magasabb pozik,vállalkozás,képzések.

Na és úgy legyen meg a cél,pl Bömös 1,5 év múlva akkor le kell írni,ehhez mennyi zseton kell havonta,és ahhoz milyen munkát kell végezz és mibe fektetned.

2015. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 SullaFelix89 ***** válasza:

A krumplis tésztát szeretem én is, de ha minden nap azt enném megutálnám.

Valóban előttem igazi van az egyik előttem szólónak ha nem törekednénk maradhatnánk a barlangban.


A gond azokkal van akik a semmire és a 0 munka után várják el a jobb életet.

2015. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem telhetetlenség az, hogy normális lakásban éljek a belvárosban. Nem telhetetlenség az, hogy legyen egy tisztességes, nem 17 éves autóm. Nem telhetetlenség az, hogy nem second hand ruhákat akarok hordani. Nem telhetetlenség az, hogy meg akarok venni havi 5-7 könyvet, elmenni kétszer színházba, kétszer moziba, 1-2 alkalommal étterembe. Nem telhetetlenség az, hogy szeretném, ha lenne pénzem nyugodt anyagi körülmények között családot alapítani. Nem telhetetlenség az, hogy évente egyszer legyen egy hosszabb külföldi és 1-2 rövidebb belföldi nyaralásra pénzem.


Ez semmi más, mint egy nyugat-európai középosztálybeli lét. Magyarországon nem könnyű ezt sem elérni, de nem nagyravágyás. Viszont ehhez kell havi 600-800 nettó. Ami mondjuk alkalmazottként is megcélozható azért.

2015. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Telhetetlenség ott kezdődik, hogyha valaki 1 millát keres itthon tisztán, és feladja az állását és kimegy külföldre! Még az se baj, hogy kimegy, de ne hangoztassa, hogy a pénz miatt megy csak ki.
2015. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!