Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 260 nettó bért hogyan...

Havi 260 nettó bért hogyan osztanátok be?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, Jelenleg a szüleimmel élek. Eddig fel sem merült, hogy elköltözzek mert nem gondoltam volna, hogy ekkora fizetésem lesz. Ha ti most kezdenétek önálló életet, hogyan próbálnátok ezt beosztani?


/Egy 24/F biológus/


2015. febr. 23. 02:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Ennyi pénzt nem nagy művészet beosztani.
2015. febr. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet érdemben válaszolni, mert nem írtál semmi konkrétat. Nyilván vidéken kevésbé drága mulatság az albérlet, miközben ha te Budapesten az V. kerületben szeretnél lakni, az többe kerül. Továbbá, ha kényelem miatt autóval akarsz munkába járni a tömegközlekedés helyett, akkor megint többet fizetsz.. Érted már...?!
2015. febr. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

Sok család ettől kevesebből megél.

Igaz,hogy ma trendi külön költözni. De ha otthon a szüleid nem szólnak bele az életedbe, nincs messze a munkahelyed, akkor meggondolnám, hogy érdemes-e albérletet, rezsit fizetni és külön háztartást vezetni? Mosni, főzni,takarítani stb.

2015. febr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Ez rengeteg pénz, erről én csak álmodok... Szóval fogalmam sincs, hogyan osztanám be.
2015. febr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
Tudni kéne milyen költségekkel kell számolnod. Külön költözöl-e vagy nem, adsz-e be otthon pénzt, autó, szórakozás, stb...
2015. febr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Először is, mivel még othton élnék megkérdezném a szüleimet, hogy mennyivel szálljak be a költségekbe. Ha nem mondanának sokat vagy nem kérnének semmit, akkor 30 ezret adnék, ha többet kérnének akkor adnék annyit, max 60 ezerig (szállás, étkezés megér ennyit, ha ennél többet kérnének, akkor már majdnem megérné külön költözni egy szobát bérelve).

Ezen kívül havi kb 40 ezre elköltenék egyéb kajára, ruházkodásra, szórakozásra, és a maradék 160-190 ezret félretenném.


4 év múlva, 7.5-9 millió Ft-tal a zsebben (reálértéken, tehát addig is valami állampapírban csücsülne ennek az összegnek a nagyja) gondolkodnék el a lakásvásárláson és a különköltözésen.


Közben esetleg ismerkednék lányokkal (hátha kialakul egy komoly kapcsolat) vagy tanulnék valami szakmába vágót vagy nyelvet, ezek elvihetnek havi 10-20 ezret, de a lényeg, hogy a következő 4 évben félretenném fizetésem több mint felét az életkezdéshez.

2015. febr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
kifizetném az otthoni létem rám eső költségeit, 10-20e-et elköltenék belőle apróságokra, többit félretenném!
2015. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
Hol keresel te ennyit? Én 10 év tapasztalattal, doktori fokozattal, két nyelvtudással szintén biológusként 160E keresek.
2015. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Pályaelhagyó vagyok. Kutató szerettem volna lenni (tudományos segédmunkatársként kezdve pHd álmokat dédelgetve stb). De mivel nem vettek fel sehova elkezdtem már minden munkát nézni. Egy multinál behívtak interjúra beszerzőnek, majd miután felvettek közölték a fizetést ami a fent említett összeg bruttója.


Elképzelni se tudtam, hogy ennyit is lehet keresni (hisz a tud. segédmunkatársak bruttója 173 körül van).


A nyelvtudásom miatt vettek fel gondolom, anyanyelvi szinten beszélek angolul.


Elköltözni azért szeretnék mert sokan oltogatnak, hogy ciki ilyenkor már otthon lakni. Egyébként szuper a viszonyom a szüleimmel.

2015. febr. 23. 15:32
 10/19 anonim ***** válasza:
6%

Köszi. Na így már érthető.

Egyébként szerintem egyáltalán nem ciki otthon lakni, én ha tehetném és nem volnék családos akkor otthon laknák és gyűjteném a pénzt.

2015. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!