Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kertész vagy jármüfényező...

Hidd kérdése:

Kertész vagy jármüfényező vagy ács vagy kárpitos, melyik szakma élhetöbb jobban piacképesebb ami melet lehet élnni?

Figyelt kérdés

Most és a jövöbe?

Itthon és külföldön,eu-n kivülis?



2015. febr. 23. 22:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Karosszérialakatos lemaradt és nagyon nagyon gondolkozom rajta ,olyan szakma?
2015. febr. 23. 22:30
 2/6 jackson666 ***** válasza:
Felesleges inkább tanulj meg angolul és menj ki külföldre mekozni. Mert itt ugyse fogsz abba mekozni amibe akarsz és megse fizetik.
2015. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek sajnos olyan szakmák amik nem igazán keresettek. Ha ezek közül valamelyik nagyon érdekel megcsinálhatod a sulit de mellette szerintem dolgozz valami boltban vagy valahol hogy legyen pénzed, tanuld ki az angolt vagy a németet, mellette meg szerintem inkább fuavrozónak készülj vagy raktárosnak vagy ha van érettségid akkor inkább a logisztika ügyintézői szakot nézd meg mert ezekkel még talán mész valamire.


Ha meg mindenáron kétkezi munkát akarsz végezni az autóiparban inkább az autóvillamossági szakmát tanuld ki meg a szerelőit. Járműfényezőként többnyire autógyárakba tudnál elhelyezkedni festő üzemekben de az elég halál egy munkakör.

2015. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én az ácsra szavaznék.

egyrészt azzal bármikor ki tudsz menni külföldre, egyre inkább megy mindenki a könnyűszerkezetes építkezés felé, másrészt szerintem az építőipar fog a leggyorsabban beindulni idehaza is. (mivel baromi rossz az épületeink állapota)

2015. febr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jármüfényezõ kell autógyárakba ??

Nem mártják gépel a karosszériát? ?

A hazai elsöszériás f asztránál úgy volt.

Meg karosszérialakatost azt nem keresnek külföldre vagyis nem jobban mint mondjuk ácsot mármint az ács az jó de idöszakos és sokan vannak belöle szóval nyáron nem anyira keresed meg a télit vagy megoszlik a munka 1 csapat x cégtöl maszektól itt egy másik másik válalatól válalkózótól ott dolgozik/nak és minden évben tönkremegy a tettõ mer azért van valami garancia mindig nem épitenek meg inkább a kömüves tetõfedõnek lesz akkor munkája mer jó telkeket sok zs-s emberek válalatok veszik akkik nem egy ketõ hanem több embernek több pénzért adják ki meg engedélyt meg simán kiadják ha látják hogy simán visszajön ez (pénz és hatalom) amúgy ács lenék lambéria(emelet) épités miat de nem lenne csak évi 6-7 hónap melló 12 bõl ausztráliába meg nem nagyon keresnek vagyis engednek be meg megépitik ott is vanak bisztos ácsok mer látam nagybátyám képén házba laknak nem szabad ég alat és annyi hogy karosszéria az törik az hogy nem piálsz de egyre több kocsi van az utakon szerelö tecnikus(mindketö szak benne van) kell gondolkodom is a szerelõn de vagy egy tucatott ismerek,lakatosbol nem tom aból egy párat fényezõbõl is sokat de korodálás idövel törés nélkül kikön nem annyira mint a kopás de ennyi nem tom lehet szerelönek kéne lenni de kérdés kicserélni lehet kitudsz egy gyertyát vagy nehezeben egy féknyerget de karosszériát meg bisztonsági cucokat +légteleniteni a féket bár azt szerelö is csinálja na ahoz már lakatos tudás kell hegesztés stb fényezni majdnem mint házatfesteni de lemezt kialakitani meg az ujj nem mindig föleg az utángyártot pl:fenéklemez nem paszol a régi helyére úgy ahoz külön ki kell alakitani egy kicsit igaz de minden munkára cukrász szakmám van bátyám karosszériás,szerelõ,tecnikus, és dolgoztam szakmámba meg még most is itt ott normál fizuért ha ki akkarsz menni tapasztalat kell ahoz meg bejelentés de nem 2 évböl 7 hónap az is okosba bár az mindegy szóval annyi hogy én kimenék mint kb3- 4-5 éves leigazolt karosszérialakatos mestervizsgával bár az iteni mester vizsga eu-n kivül nem tudom mit ér szóval akkor szerintetek mien esélyem lenne??? ? Úgy el tudom fogatatni azt olvastam 4 ével kb nrm vágom mestert is át lehet e kintire rakni ha nem akkor itt sem rakom le de úgy jelentenek be meg úgy vagy 4 évet kb egy hejen ha kb 40 e bejelent széthuzva és ad 70 et akkor az neki kb 85e összesen most 20 évesen ijet megléphetek mer úgyan úgy 30e haza mind edig azt marad nekem is meg adig fejleszted a nyelvet + tapasztalat vagy még arra gondoltam bátyámal itt valamit létrehozni csak abbol hogy lehetne megélni mer kint töben élnek több fogyasztás töbet ér zs is ner onan jön ige kocsik film stb. Szóval azt kérdezném a kérdésemben hogy itt összehozni valamit vagy kint vendégmunkásként bár lehet ittmarad nem tudom szerintetek melyik jobb vagyis itt vanak haverok család kint nincs úgy melyik ebõl a jobb??? Mi legyek ha összehoznánk v mit amúgy mer fujás hiányzik azt szokták lakatolás után?és a foliázás az hejetesiti vagy az hogy van szoval fujnak még? Akkor fényezõ az karosszériavédö is??meg alvázat is védi és hogy mármint mi az eljárása?? Ennyi aszem a kérdésem meg ti mik lenétek autos szakmában ha összehoznánk valamit az ami jó és kiegésziti az egész részt vagy ami sok zst hoz vagyis szükségesebb? ??

2015. febr. 24. 01:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindegy hogy kétkezi e vagy nem csak szabadab kreativabb ûgyeségibb legyen meg mindegy oke nem anyira hogy autóipar vagy nem, de sokat vittek kicsiként autókiálitásra moziba meg ijesmi szorakozni is csak az volt ojan mint mondjuk valaki sokat jár planetáriumba és csilagász akkar lenni, meg fiatalon csajok meg kicsit kocsi érdekel mint általában mindenkit azért huzok arra ha valamit kénne már hosszabtávon mesterszinten de amugy mind1 csak szabad kreativ ügyeségi szóval ijen egyedi ami nem anyira monoton ojan szakma lenne jó vendéglátáson kivül!!! !
2015. febr. 24. 02:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!