Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az törvényes / etikus hogy...

Az törvényes / etikus hogy egy munkahelyen a betegállományban levő dolgozó orvosi papírját nem fogadják el, hanem kiírják helyette szabira?

Figyelt kérdés

A sztori a szokásos: betegség, telefon a mhelyre, orvoshoz, ott felvesznek betegállományba. Majd betegség után vissza mhelyre ott az orvosi papír, ahol közlik, nem kell a papír, mert kiírtak szabira.


És örüljek neki, ez nekem csak jó, mert betegállományban csak töredék pénz járt volna, így meg teljes.

Ja igen, csak épp elúszott 5 nap szabim.

Ez törvényes / etikus?


2015. febr. 27. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem törvényes, pláne nem etikus. talán munkaügyi bíróságon is megállná a helyét az ügy, de inkább kérdezz meg egy jogászt (neten van ingyenes tanácsadás)
2015. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Etikához ennek semmi köze, ha a dolgozó bejelentette, hogy beteg akkor nem adható ki neki a munkaadó által rendelkezett szabadság sem, kötelesek táppénzre rakni. Ez így törvényellenes.
2015. febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit a munkaadód csinált az a pofátlanság netovábbja, főleg ha ez meg sem lett beszélve, akkor ő milyen jogon adott neked ki szabadnapokat? Milyen jogon mondja meg neked, hogy te mivel jársz jobban? Nem kértél tőle tanácsot. Ez csalás a részükről!
2015. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ó volt itt már olyan is, hogy dolgoztam és mentem volna szabira. De szóltak nem mehetek mert elfogyott a szabim!

Mondom az hogy lehet, elő a szabadságos ívet! Kiderült, egyszerűen kiírtak szabira a tudtom nélkül, miközben bejártam dolgozni és így fogyott el.

Majd közölték, hogy persze ha nagyon el akarok menni mehetek szabira-csak nem kell már visszajönni.

2015. febr. 27. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:

na ez az, az elején is ez jutott eszembe, hogy nem szabályos, de mersz pattogni? mert akkor repülsz.

persze, hogy törvénytelen, de ha elkezdesz balhézni, esélyed sem lesz a jövőben táppénzre menni, mert NEM LESZ HONNAN.

egy ilyen munkáltató, aki a szabival/táppénzzel trükközik, nem szívbajos, ha valaki megfenyegeti, hogy feljelenti, annak rövid úton talál mást a helyére.

2015. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor keresni kell másik munkahelyet
2015. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!