Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen női foglalkozások...

Milyen női foglalkozások vannak? (lehet felsőfokú végzettséget igénylő is! )

Figyelt kérdés
Nő vagyok, de mindig sikerül belenyúlni a férfias "szakmákba". Földtanos lettem, illetve most informatikusnak tanulok. Mindkettőnél 95%-ban férfi kollégákkal kell(ene) dolgozni. Ezzel nincs is baj részemről, viszont utasítottak már vissza álláslehetőségnél azért, mert nő vagyok (valamilyen szinten megértem, dolgoztak volna alattam férfiak, csak férfiak és szerintem nem könnyű bevenni azt, hogy egy fiatal nő "dirigáljon" 15 negyven-ötven éves férfinak). Tehát a lényeg: milyen női foglalkozások vannak? (Van felsőfokú végzettségem, 5 év egyetemet nem tudok letagadni az önéletrajzban, de nem ragaszkodom ilyen pozícióhoz, egyszerűen csak munkát szeretnék találni, megszereznék még egy okj-t vagy bármit, de már szeretnék nőieset tanulni és olyat, amivel biztosan lesz munkám - tudom, a biztos a halál, de gondolom egy bolti eladó könnyebben talál munkát, mint egy szobrász.) Gondoltam kozmetikusra is. Ezen kívül van ötletetek?

2015. márc. 2. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok senkit leszólni, de ha informatikusnak tanulsz, és megy, akkor nehogy már bolti eladó legyél vagy kozmetikus. Az elején úgysem leszel még főnök, ne félj, mire meg oda eljutsz, és ha valóban főnöknek való vagy, akkor addigra lesz olyan fellépésed, hogy el tudd érni, hogy úgy tekintsenek rád.
2015. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Félek tőle, hogy megint azért nem vennének fel, mert nő vagyok. 99,5%-ban férfiak vannak egy-egy ilyen cégnél.

2015. márc. 2. 23:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem informatikában pont hogy inkább felveszik a nőket, ha elég jók (meglátásom szerint egyre több nő tanul informatikusnak).
2015. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!