Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor jar az embernek nyugdij?

Mikor jar az embernek nyugdij?

Figyelt kérdés
Sajnos ezzel nem vagyok tisztaban es mivel tovabbtanulas elott allok, olyan palyat szeretnek valasztani, hogy az utana levo eletem is nyugodt legyen. Ebbol kiindulva valaki elmagyarazna nekem, hogy mukodik a nyugdijrendszer?

2015. márc. 6. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha most allsz a tovabbtanulas elott, picit tajekozodj ujsagokbol, mediabol.


Mire te odaig jutsz, semmifele allami nyugdij nem lesz, mert egyszeruen nem lesz ra penz (most sincs, de egyelore probaljak a rendszert eletben tartani, peldaul a magannyugdijak lenyulasaval). Amit te magadnak felre tudsz tenni 30-40-50 ev munkajaval, az lesz a 'nyugdijad'.

2015. márc. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es a mai vilagban, hogy mukodik? Az allam a fizetesembol vonja le it kesobb megkapok, vagy vmilyen adofele?
2015. márc. 6. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Az allam a fizetesedbol adojelleggel levonja, es odaadja a mostani nyugdijasoknak (barmit mast is allitanak egyeni szamlakrol meg kovethetosegrol). Amire te leszel 'nyugdijas', erre mar totalisan nem lesz penz az akkori dolgozoktol beszedett adobol. Nyugodtan keress ra a demografiai idozitett bomba kifejezesre.
2015. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, nem az a kérdés, jár-e. Járni jár, hogyne járna. A kérdés az, hogy jut-e.
2015. márc. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon jol mondjak az elozok, ne szamits arra hogy neked lesz allami nyugdijad valaha is. Vagy ha lesz is, valami jelkepes osszeg (mintha mondjuk egy mai nyugdijasnak havi 10e forint lenne a nyugdija)


egy mai 40 eves is nagy biztonsaggal szamithat erre, nemhogy egy palyakezdo.

2015. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat!
2015. márc. 7. 10:57
 7/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ma akkor jár nyugdij,ha betöltöd a nyugdijkorhatárt ami most 62-65 év v.van 40-45 év ledolgozott éved.Majd amennyit keresel,annak egy bizonyos százaléka.Most én elmentem nyugdijba 45 éves munkaviszonyom van és erre most 62.000ft ot kapok.Vagy politikus leszel,vagy éhen halsz.
2015. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Magyarorszagon????Bakker ha levägjäk a labad meg nics kezed amivel kitörlöd akkor jar.De b.....g a 45 eves tüzoltonak annak jar!!!!
2015. márc. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!