Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek pályakezdőként...

Szerintetek pályakezdőként (gépészmérnök) egy itthoni multinál, vagy egy Németországi, kisebb vállalkozást érdemes választani?

Figyelt kérdés
Németül, angolul jól beszélek, a gépészmérnöki MSc-t jövő télen fejezem be, így elgondolkodtam, hogyan tovább az egyetem után.. Csak hát egészen megszerettem Budapestez, viszont Németországba is szívesen kimennék, de azért ott felismerik elég hamar, hogy nem vagyok anyanyelvi szintű német. Nem igazán tudom, hogy itthon lenne érdemes pár év tapasztalatot szerezni egy multinál, és úgy ki, vagy érdemes lenne egyből megragadni a lehetőséget, és kimenni. Mit gondoltok?

2015. márc. 8. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Ha visszafizeted az országnak azt amibe ideáig kerültél akkor mehetsz a pitsába is
2015. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Ha jól értem akkor mindenképp elszeretnél menni, csupán idő kérdése az egész. Ebben az esetben inkább menj.
2015. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

Előbb utóbb sokan hazajönnek, mert itthon töredéke az életszínvonal árban, mint nyugaton. Mire kint összejön egy házra, itthon belőle vehetsz egy szebbet + kocsit + vállalkozást indíthatsz.

USAban egy mérnök 20 évnyi megtakarítása 1-1,5 millió $ amiből lehet egy new yorki lakása, vagy valami hasonló magas presztízsű dolog.

Itthon is hasonló életszínvonalad lehet ha mérnökként dolgozol, dehát azért a pesti nagypolgári lakás BMWvel mégse egy akkora dolog.

2015. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Eloszor erdemesebb Magyarorszagon multinal tapasztalatot szerezni.


Palyakezdokent Nemetorszagban kabe nulla eselyed van elhelyezkedni, ha nem nemet egyetemet vegeztel.

2015. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!