Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy alapítványi iskolában a...

Egy alapítványi iskolában a tanároknál nem érvényes a közalk bértábla. Ez azt jelenti hogy bármennyit fizethet az iskola, alsó határ csak a minimálbér?

Figyelt kérdés

Beadtam a pályázatot egy tanári állásba egy alapítványi iskolába. Kicsit gyanús ugyan, hogy a második félévben vagyunk és „sürgősen „ tanár kell, de állástalan ember ne válogasson.


Azt tudtam, hogy alapítványi iskola esetén a közalk bértábla nem érvényes, ugyanúgy egyéni megállapodás kérdése a fizu, mintha elmennék egy kft-hez dolgozni.


De azért azt nem gondoltam, hogy fizu: minimálbér. Státusz: 100%. Így tanárként kapni fogok heti 32 órával + X túlórával (mert itt azt is lehet ez nem állami suli) nettó minimálbért.


(Így már nem csodálom, hogy az iskola tanév közben is embert keres. )


Jogszerű egy tanár esetében a minimálbéres fizetés?


2015. márc. 9. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi ebben olyan meglepő? Én napi 12 óráztam ügyvédjelöltként minimálbérért...

A bér közös megállapodás kérdése ELVILEG, gyakorlatilag ajánlanak valamit, aztán vagy elfogadod, vagy maradsz tovább munkanélküli...

Ez van ma Magyarországon.

2015. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Első dolog: az benne a meglepő hogy (mint időközben felvilágosítottak) létezik olyan hogy garantált bérminimum (lényegében a szaképzettséget igénylő diolgozókra vonatkozik) úgyhogy minimálbért adni olyan munkakörben amely egyetemi végzettséghez kötött bizony kőkeményen jogszabályt sért. A gar bérmimimumnak járni kell(ene).


Második dolog, hogy te ügyvédJELÖLT vagy és örülj a minimálbérnek is mert nekem volt olyan ismerősöm aki ügyvédjelölt volt és Ő FIZETETT hogy dolgozhasson gyakornokként egy ügyvédi irodában.


Harmadik dolog: neked jelöltként zéró valós pályán eltöltött éved van, nekem tanárként 25 pályán eltöltött évem van és annyit (fogok) keresni hogy egy teszkós pénztáros is többet visz haza.

Persze nem kötelező. Lehet menni közmunkásnak is 47-ért.


És ne kérdezze senki miét nem megyek akkor teszkós pénztárosnak: a válaszom az, hogy diplomás 50 felettiként szóba se állnának velem. Tizenéves takony zéró végzettségű segghülye kiscsajokat simán felvesznek, egyetemi diplomás referenciás több évtizedes szakmai múlttal rendelkező emberrel szóba se állnak.

2015. márc. 9. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen a kis taknyot felveszi a Tesco mert az örül hogy dolgozhat, te meg húzgálod a szád.

Ez a különbség.

Mindegy hogy milyen végzettséged van, hány év van mögötted, vagy elvállalod a munkát és közben csendben keresgélsz tovább, vagy keresel az igazságérzetednek megfelelő állást.

Amúgy én is diplomával és 2 nyelvvizsgával elmentem egy gyárba szalag mellé. Hogy miért? Mert közalkalmazottként csak az érettségis pénzt kaptam, mert a munkaköröm nem igényelt diplomát (titkárnő) és elegem lett a seggmeresztésből napi 8 órában 80 nettóért. Elmentem 15 nap x 12 órában gyárba nettó 130-140 ezerért és rendesen be vagyok jelentve. Droidnak. Átmenetileg jó, a 80 ezernél jobb, a fél hónapom szabad hála a 15 munkanapnak.


Te is dühöngés helyett vállald el ami van és közben lásd be hogy a tanári szakma is telített, a bér kevés nem véletlen van nekem is pl. olyan kollégám aki magyar töri szakos tanár és inkább szalag mellett van.

2015. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A különbség nem a hozzállás. A túrót. A különbség az hogy 50 felett vagyok.

Ennyi.

2015. márc. 9. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:

"Második dolog, hogy te ügyvédJELÖLT vagy és örülj a minimálbérnek is mert nekem volt olyan ismerősöm aki ügyvédjelölt volt és Ő FIZETETT hogy dolgozhasson gyakornokként egy ügyvédi irodában.


Harmadik dolog: neked jelöltként zéró valós pályán eltöltött éved van, nekem tanárként 25 pályán eltöltött évem van és annyit (fogok) keresni hogy egy teszkós pénztáros is többet visz haza."


1. Az ügyvédjelölt és a gyakornok nem ugyanaz.

2. Két évig én is teljesen fizetés nélkül dolgoztam, utána pedig két évig a minimálbérért (ami esetemben a garantált bérminimum volt, nyilván.)

3. Már nem vagyok jelölt, hanem ügyvéd, és jó sok gyakorlatom van, köszönöm szépen.

4. A stílusoddal nem csodálom, hogy nem találsz semmit!

2015. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a tescoban bőven vannak 50 felettiek pedig pár éves a mi tesconk szóval felvesznek oda idősebbeket is. De tény hogy egy diplomás oda túlképzett a kasszába meg polcot pakolni meg párizsit szeletelni. Oda tökéletesek az iskolapadból kikerült kislányok, kisfiúk.

Amúgy meg ahogy írtam el lehet jönni egy gyárba is 130 nettóért minimum, ami a juttatásokkal együtt kijön 150-160-ra is túlóra vállalásával meg nettó 200ra is akár.

Ha nem kell a diplomád akkor nem kell.

Ráadásul én is iskolában voltam közalkalmazott iskolatitkár (középiskola) és a tanárok 80%át kivágnám mint macskát sz*rni.

Undorító hozzáállású, kétszínű, pedagógusnak alkalmatlan népség, akik kb azért tanárok mert oda volt elég a pontjuk. De sírni azt tudnak hogy kevés a nettó 150-180 miközben van aki diplomával 100at hazavisz és ezeknek van szabad 2 hónapjuk a nyáron plusz a többi szünet más meg 20-25 nappal érje be egész évre.

2015. márc. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez érdekes amit mondasz mert én is folgoztam már több iskolában és én is gondolkodtam már azon, ha én lennék az igazgató melyik tanárt tartanám meg melyiket küldeném el.

És arra jutottam hogy kb az egész bagázst úgy ahogy van ki kéne b**szni a francba.

Ugyanez amit mondtál: nyivákolnak hogy mennyit keresnek, az agyuk eldurran ha egy értekezlet miatt ott kell maradni egy órát pluszban, miközben bőven előfordult hogy már 12h-kor hazamehettek mert csak délelőtt volt 3-4 órájuk. Egy felnőtt munkaképes ember akinek abból áll a napja hogy 9-re be és 12kor ki és még sír. Nyáron meg két hónap otthon zsinórban és még jár a pofájuk hogy augusztus 25-re be kell menni 1-2 napra a pótvizsga miatt és miért nem csak szept 1-re kell menni akkor kezdődik az év.... stb.

Ingyenélő hulladék egy népség a világ egyik legundorítóbb állatfaja a tanár.



"Ráadásul én is iskolában voltam közalkalmazott iskolatitkár (középiskola) és a tanárok 80%át kivágnám mint macskát sz*rni. "

2015. márc. 10. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök hogy egy szakmabéli is így látja a saját kollégáit. természetesen nem mind volt ilyen, ott az a szerény 20% akiken azt láttam, hogy szeretik amit csinálnak, lelkesek, és nem azt hajtogatják, hogy az ott egy hülye gyökér gyerek, de a szülei is azok mit várunk tőle stb stb.... a szülők szemébe meg ment a jópofi....

Én meg a fele fizetésükért ott voltam fél 8-15.45-ig miközben 8 előtt estek be és 2 kor már egy tanár se volt az iskolában. Nem irigykedtem rájuk, mert nem csináltam volna azt amit ők, nem az én világom a tanítás, csak nevetséges volt a folyamatos duzzogás, hiszti hogy nekik milyen rossz és nehéz, miközben egy pl. középiskolai szaktanár messze többet keres mint egy átlag diplomás, és fele annyit dolgozik időben mint más. Napi van max 3-4 órája ha lyukasóra van akkor kisétál a tescoba stb stb.

Picit viccesek, én örülök hogy kikerültem abból a közegből.

Amikor bejelentettem, hogy viszlát volt olyan kolléga aki azt mondta nem vagyok normális sosem lesz többet ilyen laza melóm... mondta ezt egy olyan aki keresett nettó 180at mint autószerelő oktató.... szemben velem aki 80at. És akárhányszor mentem le hozzájuk a tanműhelybe mindig az irodában traccspartiztak a szakoktatók...

2015. márc. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!