Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tegnap kaptam meg a jövőheti...

Tegnap kaptam meg a jövőheti beosztásomat. Kereskedelemben dolgozom 40 órásként.2 műszakban. A jövőheti beosztást viszont szétszedték. Ez mennyire jogszerű hogy minden nap reggel 8-12ig, majd délután menjek vissza 17-21-ig dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem fizetik duplán a beutazásomat. Indok,kellek reggelre is és zárásra is. Na de így semmleit nem tudok kezdeni a napommal,mert mire haza érek mehet is vissza,a gyerekeket,meg nem látom egész héten így.
2015. márc. 11. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Nézd meg a munkaszerződésed. Miről állapodtatok meg?


Ha ebbe beleegyeztél, akkor jogszerű, ha nem akkor nem.


Kérdés az, hogy mit tudsz (mit szeretnél) csinálni ez ellen?

2015. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Ahelyett, hogy örülnél, hogy vasárnap nem kell bemenni.


Az különben nem igaz, hogy attól függ minden, mi van a szerződésben. A szerződés nem írhatja felül pl. a Munka Törvénykönyvét.

2015. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Jó, kedves előző, mi van erről a Munka Törvénykönyvében? Megnézted? (Én igen...)
2015. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs a szerződésben erről semmi. Kedves 2. igen nem kell menni dolgozni vasárnap....de ez a reggel is este is dolgozni,azért kicsit húzos úgy se vinni,se hozni nem tudom a gyereket az oviból! Dupla benzin stb,amit nem fizetnek....stb.stb...
2015. márc. 16. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!