Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra milyen feladato...

Állásinterjúra milyen feladatokat nézzek át (Word, Excel, Access)?

Figyelt kérdés

Feladatok: adminisztrációs feladatok, riportok, kimutatások készítése, rendszeradatok karbantartása, szolgáltatókkal és pénzintézetekkel való kapcsolattartás.



Milyen feladatok lehetnek állásinterjún, ezek ismeretében?


Wordben gondolom szöveg formázás, kép beszúrás, igazítás, körlevél készítés a legfontosabb!?

Excel és Accesben miket kell csinálni egy cégnél?



2015. márc. 14. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmilyen feladat sem lesz.
2015. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Osztom az első véleményét, 99%, hogy semmilyen feladat nem lesz az interjún.
2015. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem lesz semmilyen feladat
2015. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül kérdeztem, de köszi a válaszokat. Bele volt írva a hirdetésbe, hogy tesztelik az interjún ezek használatát. Aki ilyesmit csinál segítsen, hogy mik a legfontosabbak! Köszi!
2015. márc. 14. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A többiekkel ellentétben velem már többször csináltattak teszteket. Cegprofiltól függetlenül, nagyjából ugyanazokat. Igen a word esetében körlevél, tartalomjegyzék készítése, doku formázás időre. Excel a leggyakoribb feladatok között mindig ott volt az egyszerubb tablazat keszitese elmondas alapján, tehát be kell vinni az adatokat, vagy csv fájlból vagy sk, formazas majd grafikon készítés. Függvények használata az alap függvényeken tul dbteli, szumha, szuresek,es pivot tabla -kimutatas keszites. Latogass el az excelegyszeruen.hu oldalra, vagy pl. a youtube oldalon sok sok ilyen video tutorial talalható. Szerintem az egyik legjobb a Kircsi Ákos féle videoanyag. Ha az ő nevet beírod a youtube.com keresőjébe felhozza a videóit. Ha azt a néhány videot vegigcsinálod, begyakorlod, alap interjura eleg ismereteket kapsz. Access feladatom sosem volt, de a már említett uriember azt ia profin oktatja videon. Remelem tudtam segiteni. :-)
2015. márc. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezeket a függvényeket tudom használni, átnéztem őket, csak a pivot táblát nem, nem nagyon emlékszem, hogy olyat csináltunk volna suliban.
2015. márc. 25. 08:44
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Egy interjún nem hatja meg őket az, hogy Te mit tanultál és mit nem. Az számít, ott mit tudsz produkálni. Cégprofiltól függetlenül szokták kérni a PIVOT-tábla ismereteket (kimutatás) nagy adattáblák szűrésére. Ha egy pályázati kiírásban excelt kérnek, akkor nagy valószínűséggel lesz is ilyen kérés, az is lehet hogy csak elméleti szinten fognak belekérdezni, de akkor is legyen púderod róla. Ahhoz, hogy el tudd mondani a lépéseit, végig kell csinálni néhányszor. Egyébként néhány lépés az egész. Még valami, angol nyelven is tudd ezeket a függvényeket felismerni, mert lehet, hogy maga az excel, amiben dolgoznod kell, angol nyelvű. Ha interjúra hívnak, kérdezz rá, hogy melyik office verziót (2003/2007/2010/2013 vagy a 365-öst)´használják, valamint magyar vagy angol nyelvű-e? Általában a 2010-es verziót kérik.

Világos, hogy otthon nincs feltelepítve az összes.

Nem tilos kérdezni, és ha már áldozol rá, jogod van tudni az interjú előtt, hogy mire számíthatsz. Láttam már jelentkezőket ilyen "apróságokon" elbukni.


Én pl. sohasem tanultam iskolában excelt. Munkaidő után leültem a gépemhez és oktatóvideókat bújtam. Azokból tanultam meg olyan szinten, hogy az interjún elég volt.

2015. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!