Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az én helyemben a 2 közül...

Az én helyemben a 2 közül melyik msc-t választanátok bsc után?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős fizikus ELTE fizika bsc-n. Leadtam a jelentkezésemet Biztosítási és pénzügyi matematikus közgazdász msc-re, illetve ide, fizikus msc-re.


Jelenleg az Onkológiai Intézetnél írom a szakdolgozatomat, leegyszerűsítve a téma bizonyos sugárkezelések opcionalizálása. Nagyon megszerettem ezt a munkát. (Tudvalevő, hogy a kezelési terveket fizikusok végzik). Nagyon nagy örömmel csinálnám, és ugyanekkora lelkesedéssel. Jófejek az ott dolgozók. Minden tökéletes lenne, csak a fizetés nem. A közalkalmazotti fizetések eléggé alacsonyak, és egyébként is az egészségügyben dolgozók keresete nem a sok 0-ról híres. Lehet, hogy sokan nem a pénzért csinálják, hanem elhivatottságból, ami bennem is megvan, de hát pénzből él az ember, és én abból nagyon sokat szeretnék, a célom az, hogy Máriaremetén legyen házunk; ami nem 20, hanem 70-80 millió forint. Éppen e célból bejelöltem a biztosítási és pénzügyi matematikus közgazdász képzést is, ami egy pénzorientált szakma, ott az ember rengeteget tud keresni. Ez a szakma is igen tetszetős, ráadásul a fizikusokat nagyon szeretik ott, mert megvan az a különleges gondolkodásmódunk, ami másoknak nem, és a jó modell-alkotó képesség. Ezt is imádnám csinálni, szóval egy kicsit dilemmázok. Az eszem utóbbit mondja, de a szívem az előbbit.



2015. márc. 27. 17:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Opcionalizálás=optimalizálás.
2015. márc. 27. 17:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetem utan szedd meg magadat a jobban fizeto szakmaval. 10 ev alatt elered, hogy penzugyileg fuggetlen legyel (olvass ilyen weboldalakat, pl.: kiszamolo.hu).


Ha angolul vagy nemetul beszelsz, rogton indulj ki, talan mar az egyetemet is ott fejezd be. Fizetesed joval magasabb lesz, mint Magyarorszagon.

2015. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Menjél el dolgozni bankban vagy pénzügyi céghez,és mellette menj MSC-ra gazdasági fizikus szakra vagy matematikus,pénzügyi matek,biztosítási matekra.

És majd MBA-ra.

Jól csinálod,menj dolgozni építsd a karriered tanulj mellette,és külföld.Neked tuti sikered lesz.

2015. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!