Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem felháborító, hogy a...

Nem felháborító, hogy a fogorvosok mennyi pénzt elkérnek egy félórás munkáért?

Figyelt kérdés
elhiszem, hogy nehéz az egyetem meg minden, de hát azért túlzás. Más egy egész nap kell dolgozzon, hogy kapjon annyit amennyit egy fogorvos fél órai munkával. Egy egyszerű vizsgálatot se csinálnak ha már az ember elmúlt 18. Egyszerűen felháborodtam.
2010. febr. 17. 21:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagy egyedül a felháborodással :(

És még csodálkoznak,hogy a magyar népnek milyen rossz a fogazata.Ha rendbetetetném úgy,ahogy azt elképzelem,a házam rámenne :,((

2010. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
szerintem nem.
2010. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

Az a pénz, amit a fogorvosnak befizetsz, nem egy az egyben az ő zsebébe megy. Ő azután ugyanúgy adózik, mint te. Mivel a fogorvosok kényszervállalkozók (mint a háziorvosok), ezért kb. az összeg felét leadózzák mindenféle járulék és adó címén.

Emellett a fogorvos karban kell, hogy tartsa a rendelőjét, és igencsak hanyattdőlne mindenki, ha megtudná, hogy mennyibe kerülnek azok az eszközök, amikkel egy átlag fogorvos dolgozik. Le sem írom, tessék utánanézni...


Aztán: a fogorvos ebből fizeti az asszisztenst (alkalmazottként, tessék utánaszámolni, mennyibe kerül ez), az alapanyagok árát, a kamarai tagságát, a könyvelőt, stb.


Végül kijön,hogy ha ő teszem azt 5000 forintért tömte be egy fogadat, abból kb. 3-400 forint jut neki, amit zsebre tesz.


Így tessék felháborodni.

2010. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Ne vicceljél már utolsó! Ki látott már olyat, hogy egy fogorvos számlát vagy nyugtát adott? (csak ha kéred, az egészségbiztosítási pénztárral való elszámoláshoz, akkor adnak természetesen).


Nálunk 14 ezer egy fogtömés, és a dokink várója állandóan tele van, egy hétre előre kell időpontot egyeztetni általában. Én speciel már otthagytam az elmúlt tíz évben százezres nagyságrendet, és nincs pótlásom, se hídam, se semmi, csak sima tömés és fogkő leszedés :(

2010. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Tőlem közalkalmazotti szférában egy fogorvos se kért pénzt, de elszúrták a kezeléseimet. Magánfogászatra járok, megfizetem az árát, de legalább jól dolgoznak, és nekem azt a pénzt megéri, hogy a fogaimat fájdalommentesen használhassam.

Ha csak azt vesszük, hogy milyen drága 1-1 alapanyag vagy az eszközök, vagy hogy higiénikus maximálisan tiszta környezetben lássanak el (ami mind követelmény), plusz a helyiség, amit fenntartanak erre a célra, szóval én csak a magánfogászatot írom, akkor teljesen reális összegekért dolgoznak általában a magánfogorvosok. Elhiszem, hogy a páciens pénztárcája megérez egy ilyen összeget, DE ha a fogorvos jó és alapos, akkor én úgy gondolom, hogy azt a pénzt nem sajnálom.

Nekem a klinikán tették tönkre a fogsoromat gyerekként, egy közalkalmazott "hentes", aki az orvos nevet se érdemli meg, mert ő elvárta a csúszópénzt, és a kicsivel nem elégedett meg, ezért elcseszte az egész kezelésemet, mert nem volt annyink, amennyivel ő megelégedett volna. Én azt a pénzt a magánfogorvosomtól nem sajnálom, mert ő nem él ezzel vissza, a szolgáltatásért fizetek, és megérdemlik, mert jók, és mert rendbehozták - amennyire lehetett - a fogaimat, már nem fáj, már tudok rendesen enni velük, már tudok rendesen aludni, sose lesz egészséges teljesen, de legalább nagyjából helyrehozták annak a marhának a silány munkáját, és azt hiszem, megéri, hogy 25 évesen még a saját fogaimmal ehessek, és ne protézissel...

2010. febr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a magánfogorvost, hogy mennyibe került a rendelője az összes felszereléssel, ami mind a rendelkezésedre áll, amikor éppen kell!
2010. febr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én ide járok:

[link]

Szerintem az ő áraik teljesen reálisak, jól dolgoznak.

2010. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%

az én fogdokim is elég zsidó, a számlát elegánsan el szokta felejteni.

de! jófej, jól dolgozik, és igyekszik úgy végezni a munkáját, hogy máskor is őt válasszam...


de! tegyük fel, h anyukám fodrász: lehet, h ő Bp. legjobbja, de ha horror összeget kérne egy-egy hajvágásért, az emberek többször is meggondolnák, h oda menjenek-e, és ne máshova...

2010. febr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

szia!

már ne haragudj de ha sokkalod menj az ingyenesbe, ne háborogj olyanért amit te választottál....én az sztk ba járok nagyon kedves hölgy a fogorvosom és még élek, nincs olyanra pénzem amit ingyen is megkapok...

2010. febr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Talán én vagyok az egyetlen olyan ember aki annyira fél a fogorvostól,hogy képes elájulni ha csak meglátja dokit..Az erős remegésről nem is beszélve..Sokáig SZTK-ba jártam ingyen fogászatra.Mindig sírva mentem haza,mert a rettegés mellé fájdalom is járt.1 éve találtam egy maszek orvost aki egy angyal!! 2 órás fogműtétemet érzéstelenítéssel úgy csinálta meg,hogy a végén még mosolyogtam is.Ez nálam egy csoda!!Hogy sokba kerül???

Nem érdekel!Inkább fizetek,de ne rettegjek a fogászattól..Nekem megéri az árát.Csak azt sajnálom,hogy nem előbb találtam rá,így nem lett volna ennyire elhanyagolva a fogam...(a félelem miatt nem mertem elmenni sose)

2010. febr. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!