Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy fogok így gyakornoki...

Hogy fogok így gyakornoki pozíciót találni?

Figyelt kérdés
BME egyik mérnöki képzésén tanulok, most nyáron kell hat hetes szakmai gyakorlatot végeznem ami kritérium a diploma megszerzéséhez. Igen ám, de már beadtam több mint húsz helyre az önéletrajzomat, és eddig sehonnan sem kaptam visszajelzést.... Más is volt már ilyen helyzetben? Eléggé morcos leszek, ha csupán emiatt nem tudok időben végezni az egyetemmel.

2015. ápr. 8. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Most ez kegyetlen lesz, de hamarabb kellett volna elkezdeni keresni. Nálunk is sokan vannak bajban a nyári gyakorlat miatt, nincsen már hova menni. Én még február elején elintéztem a saját helyem, akkor kiröhögtek, hogy hova kapkodok... Remélem azért sikerül találnod valamit. Sok szerencsét!
2015. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mikor hamarabb?:D Most voltak az állásbörzék meg minden, hamarabb még a cégek sem pattognak. Előző félévekben próbálkoztam, akkor meg elküldtek, hogy majd ha továbbhaladtam a tanulmányaimmal.
2015. ápr. 8. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Hat hét az mire jó? Annak semmi értelme, az alatt semmit se lehet csinálni. Fénymásolgatni sok, bármi értelmes munkába beletanulni kevés. Ha tényleg komolyan gondoltad a 6 hetet, mármint hogy te csakis annyit akarsz, akkor keress valakit aki leigazolja neked és meg van oldva.


Csak aztán nehogy az legyen a következő kérdésed itt az oldalon, hogy "itt állok BME diplomával a kezemben, de nem találok állást, mert mindenhova tapasztalatot kérnének és az nincs, mit csináljak?"

2015. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozz Kooperatív képzéssel is,vagy próbálj meg elmenni dolgozni,heti 30 órában ne mint gyakornok hanem rendesen part-timeban vagy akár full-timeban.
2015. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hat hétben gondolkozom, mivel a legtöbb helyre alapból a feltétel 3-6 hónap munka. "Nem gyakornokkén" meg nem tudok elmenni dolgozni, mivel az egyetemnek szerződést kell kötnie a céggel, egy befogadó nyilatkozat formájában, úgyhogy a cég tisztában lesz a gyakornoki mivoltommal.
2015. ápr. 8. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogy van ez BME-n, de máshol gyakorlatilag ilyen nincs, hogy azért nem kapsz diplomát, mert te mennél szakmai gyakorlatra, csak nincs. Szerintem a BME is le van szerződve egy rakás céggel, akik kb kötelező jelleggel vesznek át hallgatókat. Ha sehogy sem megy, akkor a tanulmányi osztályon érdeklődj, szerintem az iskola tud biztosítani gyakorlati helyet a saját projektjeiben. Mondjuk ez nem néz ki jól az önéletrajzodban, de csúszni nem fogsz emiatt.


(Off: milyen szak?)

2015. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyetem tényleg köteles biztosítani gyakorlati helyet, ha nem találsz magadnak (de persze érdemes, mert ha tőlük kapsz, az biztos, hogy olyan lesz, hogy se pénz, se szakmai tapasztalat, csak épp le lesz igazolva).

Milyen szakról beszélünk egyébként?

2015. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi majd később fognak visszaszólni. Anno én is március vége, április eleje fele adtam be őket és vizsgaidőszakban kezdtek hívogatni a cégek. Persze volt akit előbb, de volt akit később. Ha beadtad az önéletrajzodat, azt normálisan megcsináltad (nem a neten fellelhető minta alapján töltötted ki, hanem egy kis idő beleöltél) írtál pár értelmes sort az emailben magadról, akkor nem lesz gond.
2015. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!