Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy álláshirdetésben nem...

Ha egy álláshirdetésben nem írják a vállalat nevét akkor nem is érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 15. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Próba szerencse. Nem vall következetes cégre, de csak nem szervkereskedők. ;)
2015. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Sok mindentől függ. Ha van munkám, de váltani akarok, akkor biztos kerülném az ilyesmit, főleg ha fejvadász cégen keresztül hirdetnek, azokkal mindig csak a baj van. Ha nem lenne munkám, akkor megpróbálnám ezt is, max. a végén én döntenék úgy, hogy mégsem.
2015. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem, ha nem írják ki a cég nevét akkor nem is létezik a cég, vagy mit gondolsz?


Én már hirdettem párszor, de sosem írtam ki, hogy melyik cég vagyok (ellenben azt, hogy hol lenne a munkavégzés, mit és mikor kellene csinálni azt igen).

2015. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És miért nem írod ki? Akkora titok? Sosem értettem ezt... én küldjem el mindenemet, önéletrajz fényképpel, motivációs levél, megtudsz rólam mindent én meg semmit ne tudjak. Undorító. Angliában szinte minden hirdetésben ott van a cégnév, és a FIZETÉS is.
2015. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"És miért nem írod ki? Akkora titok?"


Mert teljesen irreleváns, hogy Kispista Jóska Bt. vagy Viking Hajó Kft. foglalkoztat, és igen, nem akarom kiadni ezt az információt. Ellenben a munkával kapcsolatos információkat és elvárásokat - lehetőleg minél pontosabban - célszerű megadni.

Azt megértem, hogy olyan cégeknél, ahol presztízs dolgozni (pl Google) ott kiírják a céget is. Ellenben vannak olyan cégek, ahol tudatosan titkolják, nehogy a konkurencia tudjon arról, hogy mikor és milyen feltételekkel toboroznak.


"Sosem értettem ezt... én küldjem el mindenemet, önéletrajz fényképpel, motivációs levél, megtudsz rólam mindent én meg semmit ne tudjak."


Ebben végül is van valami.

Mondhatnám, hogy számomra sok olyan adat van, ami jelentéktelennek tűnik, de számomra fontos, mert jobb döntést tudok hozni, de ez az érvelés azért nem állja meg a helyét, mert én sem írom le a cégnevet hirdetéskor, szóval részben igazad van.

2015. ápr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
A céged minden bizonnyal gyenge lábacskákon áll, ha ennyire tart a konkurenciától.
2015. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt az utolsót butaságnak tartom. Nem kell ehhez gyenge lábakon állni egy "cégecskének".

Legnagyobb magyarországi villamosenergia-ipari közműszolgáltató (igen, a nagy német) rendszeresen így hirdet munkaerő-kölcsönző cégeken keresztül:

"multinacionális partnerünk számára keresünk..."

Nagyon sok ismerős van egyéb közmű-cégeknél, hisz mindkét irányba megvan az átvándorlás mind a villamosenergia, mind a gáz iparágban, így nem egyszeri tapasztalatból mondom, hogy ezek a nagy cégek mind így hirdetnek.

Amikor évekkel ezelőtt pályáztam, nem tudtam, hova adom be. De ott vagyok már 11 éve.

2015. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne érdemes? Rengeteg hirdetésben nincs ott és mégis valós hirdetés.


Rengeteg fejvadasz pl azert nem irja ki, hogy nehogy másik fejvadász jobb ajánlattal keresse meg a céget. És ez már diákmunkáknál is igaz. Szeretik minél később elárulni, nehogy a konkurensek megtudják.

2015. ápr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!