Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha azt mondják állásinterjún...

Ha azt mondják állásinterjún hogy még meghallgatják a többi jelöltet is az azt jelenti hogy nem fognak felvenni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
99,9%-ban azt hogy nem feleltél meg, és nem fognak felvenni.
2015. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nektek mondtak már ilyet?
2015. ápr. 20. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Igen, tapasztalatból írtam. Többet nem hallottam felőlük.
2015. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
attól is függ, hogy az adott állás mennyire igényel magas fokú képzettséget, sok szakmai tapasztalatot, és mennyire magas a fluktuáció abban a foglalkozási ágban. Az alacsony igényszintet támasztó, magas fluktuációt mutató pozíciók esetében többnyire azzal egyenértékű ez a mondat, hogy nem feleltél meg. Komolyabb állásnál azonban tényleg jelentheti azt, hogy még néhány embert meg akarnak hallgatni.
2015. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan munkakör nálunk, ahol min. 30-50 embert meg kell hallgatnom. Ilyenkor szoktam én ezt mondani, de csak már akkor, amikor lefutott a szelektálás (kb. 3 fordulós szokott lenni).

5 emberből dől el, hogy kit veszünk fel. Én nem hazudok senkinek sem, így elmondom kerek - perec, hogy még van/vannak, akiket meghallgatok és utána lesz döntés. Ha az adott munkavállalóra esik a választás, akkor értesítjük telefonon és a továbbiakat egy következő időpontban beszéljük meg. A többi jelentkezőt pedig e-mail-en értesítjük, hogy nem felelt meg az elvárásainknak.


Azon munkaköröknél, ahol "édes mindegy", hogy kit veszünk fel, ott pedig a legjobb önéletrajz alapján döntök illetve, a munkakörben szerzett tapasztalat alapján.

Pl. kapok 50 önéletrajzot, de abból csak 20 felel meg, akkor a maradék 30 kapja azonnal a "köszönjük szépen" kezdetű üzenetet (sokan küldik teljesen feleslegesen az önéletrajzukat egy álláshirdetésre, mert köze nincs ahhoz, ami nekünk kellene). A 20 befutót pedig 2-3 nap alatt lezavarom és az összkép után döntök. Ez kb. 1 hét alatt megvan.


Szóval, nem biztos, hogy mindig azt jelenti, hogy nem feleltél meg.

De, ez függ attól is, hogy az interjúztató mennyire őszinte.

2015. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!