Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az embereknek az kell, hogy...

Az embereknek az kell, hogy diplomával takarítsanak mellékhelyiséget?

Figyelt kérdés

Általános irodai adminisztrációs, aktatologatós, papíraláírogatós, számlasorbarakós, szkennelős munkákra már lassan elvárás a diploma.

Pici irónia: Sőt, lassan oda is kell 3 nyelvvizsga és B kategóriás jogosítvány, hogy az ezer jelentkezőből valami alapján már első körben is tudjanak szűrni....

Máshol meg még napjainkban is túlképzett a diplomás, mert elvileg magasabb lehet a bérigénye.

Lassan úgyis ott tartunk, hogy konkrétan a WC-tisztításhoz is diploma fog kelleni.


Az én szakommal konkrétan 66% dolgozott csak diplomát igénylő munkakörökben. A diplomát igénylő munkakörök között az irodai kisegítő melók már bőven benne vannak. Szóval 10-ből "3,5" ember csomagol, szalag mellett dolgozik, olyan munkát végez, mint a diákmelón is szoktak a diákok.

Ahogy átfutottam az EMMI oldalán található cikkhez csatolt táblázatot, a szakom ezzel az aránnyal még átlagosnak is számít... Van szak, ami elvégzése után 10-ből 5 megy árkot ásni, szalag mellett dolgozni. Ha egyáltalán kap valami munkát...



Biztos, hogy nem egy nagy túlképzés az egyetem maga, úgy, ahogy van?

Jó ez az irány, hogy lassan boldog-boldogtalan egyetemre megy? Aztán egy része kibukik, de jó sokan így is megszerzik a keménykötésű WC-papírt?



A műszaki menedzser szak is ilyen mindenből keveset aztán a végén semmit se szak. Bevallom a nemzetközi tanulmányokról kevesebbet tudok, de az is ilyennek hangzik.


2015. ápr. 20. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
A baj az, hogy összeszerelő üzemeket vonzunk csak be a jelenlegi gazdaságfejlesztési koncepcióval, ahelyett, hogy a magas hozzáadott értékű a diplomás végzettséget mint alapelvárást megfogalmazó vállalatokat vonzanánk be.
2015. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azt elég nehezen fog sikerülni..



Egyébként addig se kellene ennyi esélytelen, kétségbeesett diplomást termelni.

2015. ápr. 20. 21:54
 3/20 anonim ***** válasza:

Anélkül semmiképp nem jönnek ilyen cégek. Lásd Szingapúr példáján.

Amúgy a legtöbb szak elég fiatal, és több kutatás szerint a cégek nem igazán tudják őket hova tenni.

Szerintem nem kellene lebontani az oktatási rendszert azért, mert nem fejeztük be az elkezdett utat, és teremtettük meg a magas hozzáadott értékű cégeket bevonzó környezetet nem kellene visszafordulni és összeszerelő üzemmé válni max szakmunkásigénnyel, vagy kevesebbel alacsony adók és alacsony bérek mellett.

2015. ápr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem kellett volna annyit "köpködni" a szakmunkásra, akkor nem akarna mindenki kényszeresen egyetemre menni.

Ez az ország hülye minden tekintetben ebben a témában ugyan miért lenne haladóképes és normális??

Milliomos, de de abszolut inkompetens munkáltatók, akik vállalkozók lettek, mert van vagonnyi pénz, csak fingjuk nincs semmihez, de flancolni tudnak, hogy diplomás takarítja a budijukat, csak nehogy meg kelljen fizetni.És miért van diplomája?Mert nem akart lenézett szakmunkás lenni.Mindegy is, csak diploma legyen.

Ez a társadalom elmebeteg.

2015. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én is egy ilyen fiatal szakra járok és több probléma is van vele..


Túl sok helyen oktatják. Ha jó is valamire, akkor se ennyi helyen.

Az intézmények egy részében töltelékszak, ahol az oktatók se értenek hozzá, mit is kellene tanítani, tehát a színvonal csapnivaló. Ezt szerintem egy középiskolás ha akarja se látja át, ezért beleesik a csapdába.

Létezik diploma utáni továbbképzés formában is. Kit fognak felvenni az adott munkakörbe? Akinek specifikus tudása van és mellé megtanulta posztgraduális képzésen ugyanazt, mint mi.



Azért írtam ezt így le, mert szerintem sok más szak lehet ezzel így, melyeket a kormány meg szeretne szüntetni.

2015. ápr. 20. 22:07
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok olyan szak van, amivel utána nem fogsz munkát kapni, ezt sajnos én is tapasztaltam. Nem a munkaerőpiaci igények alapján veszik fel a hallgatókat.
2015. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#5


Ja csodás a cégek jelenlegi hozzáállása a témához, amihez a kormány asszisztál. Lassan, csak úgy vesz fel a cég, ha saját pénzeden/állami támogatással elvégzel egy olyan szakot, amit kizárólag annál cégnél hasznosíthatsz, ha kidob akkor olyan, mintha csak egy érettségid lenne.

Így majd akár minimálbéren is foglalkoztathat, mivel teljesen kiszolgáltatott leszel, amit majd a cég ki is használ a bértárgyalás során.

2015. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Azért elmondom neked hogy minél magasabb az iskolai végzettséged, annál jobbak a magasabb életminőségre való lehetőségeid. Nagyobb fizu, biztosabb állás. Statisztikák szerint középfokkal 60-70% főiskolával 85% körül míg egyetemi diplomával 90% fölött van az esély az egy éven belüli elhelyezkedésre. Ezért küldi a sok szerencsétlen a gyerekét egyetemre. Mert nem akarja nézni ahogy 35 éves korág munkanélküli/közmunkás.
2015. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

A baj csak az, hogy a kormány megint a végletekben gondolkodik, tehát nem azt mondja, hogy korlátozzunk bizonyos szakokat oda, ahol színvonalas képzés van belőle, nem ennél sokkal rosszabb módját választva "fűnyíróelven" kiszúrta magának most a nemzetközi tanulmányok alapszakot meg a műszaki menedzsert és azt úgy, ahogy van meg akarja szüntetni! Ez egy ostoba megoldás!

Főleg, ha azt nézzük, hogy nem e szakok hallgatói közül kerül ki a legtöbb pályaelhagyó. A bomba, aminek már nagyon régóta ketyeg az időzítője, az a természettudományos képzés, jelenleg ugyanis ezekkel a végzettségekkel a legnehezebb elhelyezkedni Magyarországon, csak még fennakadt a lemez, hogy a bölcsészképzés, a bölcsészképzés, azzal van a baj, nem azoknak a keretszámait alaposan megnyirbálták, és rátolták a természettudományosra.

Már ma is a legfeleslegesebb szak a földrajz meg a földtan, az itt végzőknek van a legkisebb esélyük elhelyezkedni a szakmájukban, itt is nagyon meg kellene nyírni a keretszámokat.

Az, hogy kivesznek 3-4 alapképzést teljesen a rendszerből az semmire nem megoldás...

2015. ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 ConnectCare válasza:
3%

Magyarországon a legtöbb képzésen van államilag finanszírozott hely, ezért egy munkavállalóval szemben egyből felmerül, hogy ha nem ment egyetemre, miért nem ment, mikor elméletileg gond nélkül megtehette volna. Ha az a válasz, hogy azért, mert nem akart többet tudni, az nem jó pont, mert miért nem akart többet tudni. Ha az a válasz, hogy nem vettek fel, fizetni meg nem akartam, akkor az a kérdés, hogy miért nem vettek fel.


Így aztán mindenki arra hajt, hogy mindegy hogy milyen, de legyen diplomája, mert ha nincs, az csak valamilyen negatív tulajdonságra világíthat rá. Vagy gyengébb képességekre vagy lustaságra.


Ez ellen csak a felsőoktatás fizetőssé tételével lehetne tenni, akkor elfogadható lenne, hogy valaki azért nem ment tovább, mert egyelőre nem érte meg x milliót továbbtanulásba fektetni, a fizetős felsőoktatást viszont nem szeretnénk.


Így most megy a diplomahalmozás.

2015. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!