Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági controller állásra...

Gazdasági controller állásra pénzügyi szakügyintézőként megfelelő lennék?

Figyelt kérdés

"Szakirányú felsőfokú végzettség", ennyit írnak rá.

Szerintem megfelelő lenne, mert ilyesmit tanultunk.


2015. ápr. 21. 16:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve mit gondoltok, mennyit keres?
2015. ápr. 21. 16:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább diplomás pozi, de meg kell próbálni!
2015. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jol sejtem neked ez valami OKJ? Szóval nem felsőfokú végzettség, pedig azt kérnek.


Amugy probald meg, mit veszíthetsz?!

2015. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

OKJ, de felsőfokú, nem középfokú.

Ahol diplomát vagy magasabbat kér, ott úgy fogalmaz, hogy "szakirányú főiskolai végzettség".

2015. ápr. 21. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:
ja ok, akkor még inkabb probald meg! Sőt ne csak próbáld hanem tedd is meg, vetesd fel magad! Csak pozitívan, tele önbizalommal és sikerülni fog.
2015. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vajon mennyit kereshet?

Vállalkozás hirdeti

2015. ápr. 22. 10:08
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem.


Én kontroller vagyok.

Bankszférában, de előtte termelési területen dolgoztam.

Minden egyes kontroller és/vagy elemző kollegám közgazdasági/pénzügyi diplomás, angolul magas szinten, munkavégzéshez is kommunikálni tudó szakember.

Vagy pénzügyi vonalon, akkor is a meglévő végzettsége mellett még legalább tapasztalt mérlegképes könyvelő, adószakértő, esetleg még könyvvizsgáló végzettsége ÉS tapasztalata is van, ha inkább elemzési terület, akkor adatbányászatban jó (oracle BI meg ilyenek).


A VALÓBAN kontrolleri pozíciók komolyabbak, bár az is igaz, hogy sok KKV-nál a gazdasági ügyintézőt is szeretik elnevezni ilyen módon.


Kérdés, hogy mekkora a cég, mi a profilja, mi a pontos munkakör, de kevés a valószínűsége, hogy rád esne a választás, ha egyébként közgazdász is jelentkezik rá. Ha jól beszélsz nyelvet, akkor viszont növeled az esélyeidet is.


Bocsánat, ha nem volt túl lelkesítő a válaszom, de ezt tapasztalom.

2015. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

...fizetés: ez is nagy szórást mutat és gazdasági szektortól, cégmérettől függ.

Nálunk 500+-nál kezdődik a 2-3 éves tapasztalattal bíró kollega is, de nyilván pénzügyi szektor és magasabb szintű végezttség, tapasztalat és élő nyelvtudás az alap.


Termelőknél is 300+, legalábbis a környezetemben ezt látom.


Középfokú végzettséggel, inkább gazdasági ügyintéző jellegű munkakörnél nálunk (pü szektor) is max. 250 e bruttó, kkv-nál ennél is kevesebb, reálisan 180-220 között.

2015. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez a válasz kicsit letört, de köszönöm, pont ilyesmi válaszra vártam, és hogy egy szakmabeli kontroller válaszoljon :)
2015. ápr. 23. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!