Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz alatt behívhatnak...

Ancsa840 kérdése:

Táppénz alatt behívhatnak dolgozni?

Figyelt kérdés
Beteg lettem így az orvos táppénzre írt ki jövő hétig.A főnökömet nem érdekli és be akar hívni dolgozni.De nem megyék mert fertőző vagyok.Csinálhat ilyet vagy kirúghat táppénz után?most hosszabbodna meg a szerződésem hónap elején.
2015. ápr. 24. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
kirúghat
2015. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Volt egy kollégám anno, aki azt játszotta, hogy 2-3 napot dolgozott, majd hetekre elment TP-re.

Aztán a vezető megunta és első nap, ahogy bejött dolgozni, már át se kellett öltöznie. Már töltöttük is ki a papírokat, egyből kirúgta.


A főnököd megteheti, hogy reggel 8:05 perckor kirúg a TP utáni első munkanapodon.

2015. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

azt írja, hogy hosszabbítanék, tehát határozott. ez annyit takar, hogy amint lejár a szerződés, szó nélkül nem hosszabbítja meg és ennyi.


Sajnos ez van, itt most nincs igaza a főnökének, de megtenni megteheti.


Persze ha a kérdező is minden hónapban elmegy 1-2 hétre táppénzre, akkor megértem a főnökét, de gondolom nem erről van szó.

2015. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha keresőképtelen vagy, akkor nem kötelezhet a munkavégzésre, de utána azt csinál, amit akar.
2015. ápr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még eddig nem voltam táppénzen.Megnéztem a munkaszerződést és én nem írtam jól mert már 19.-ével határozatlan lett.Most ott tartok,hogy ma megkaptam a papírt a táppénzről de a főnök nem ismer belőle el csak egy napot a hatból.
2015. ápr. 27. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:
ha nem zavar, hogy kirúgnak, akkor nyomd fel őket a munkaügynél. bnőmnek volt melóhelyét most szedi szét a hatóság mert valaki felnyomta őket, hogy csalnak a táppénzzel.
2015. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!