Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nem nővér és orvos egészségü...

A nem nővér és orvos egészségügyi dolgozók bére miért nem érdekel senkit?

Figyelt kérdés

A mostani fekete ruhás tüntetés is csak a szakdolgozókról szól, ha sikerül valamit elérni, ismét csak nekik fognak emelni.


Az én fizetésem egészségügyi adminisztrátor/orvosírnokként a 80 ezret sem éri el, napi 8,5-9 órát dolgozom mert a leépítések miatt egyedül maradtam az osztályon és nem tudok időben végezni de nekem nincs túlóra-elszámolás, csúsztatás és egy doboz bonbont nem kapok.


Hozzám hasonlóan sok kórházi dolgozó keres 100 alatt akik nélkül megállna az élet, beteghordó, karbantartó, raktáros, irodai dolgozó...

Mi nem számítunk? Egy "akta- vagy betegtologató" könnyebben pótolható, így nem kell erőforrást áldozni rá, mert ha elege lesz, felveszik a következő 3 éve munkanélküli bölcsészt?



2015. ápr. 26. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

a felelősséged sem éri el az övükét, és nem dolgozol hétvégén, se éjszaka, se ünnepnap.

Megértem, hogy te is keveset keresel, jogos a morgás, de ne hasonlítsd magad hozzájuk.

2015. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Így van, jóval könnyebben pótolhatóak vagytok, ezzel arányos bérrel. Felelősséged egy szakdolgozóhoz képest semmi, a bér kevés, de sajnos ez van, el helyezkedhetsz máshol is, ha nem vagy elégedett.
2015. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert mindenki úgy tesz, mintha az egészségügyben csak orvos meg nővér/ápoló dolgozna. Ez a magyar struccpolitika. A felelősséget sem képesek a bugyuták átlátni, azt hiszik, hogy az altatógép nem romlik el és hogy a használt injekciós tű nem szúrja meg a takarítót, amitől az hepatitist kap. Meg azt hiszik, hogy az orvosirnok nem kapja el a nyavalyákat a tisztelt betegektől.
2015. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Évekig műszakban dolgoztam a Sürgősségin és ott se kaptam sokkal többet.

Nyilván nekem nem olyan jellegű felelősségem van-lenne, csak az orvosok-nővérek túlterheltsége miatt sok mindent én csinálok, amit nem is lenne szabad.


Pl. több orvos nem ír zárót - tehát én kérdezem ki a beteget az előzményekről, panaszokról, távozáskor címszavak alapján én írom meg mi történt, mit kapott, a lázlap alapján milyen gyógyszert kell szednie - ezt én is írom fel, az orvos pedig olvasás nélkül aláírja, vagy előre aláírt receptekkel dolgozom (és ha nem lennék megbízható és felírnék 50 doboz Xanaxot?). Mi van ha nem figyelek, valaki csúnyán ír és 20 mg helyett 60-at írok? Ha elfelejtem leírni, hogy jöjjön vissza laborkontrollra, nem jön, a háziorvos sem veszi észre és mondjuk 2 hónap múlva is ugyanúgy szedi a vérhígítót?

Miért nekem kell leadni a gyógyszerrendelést? Az orvostechnikai eszközöket számon tartani?


Plusz mivel kevés a nővér ezért ha valaki vadul nyomja a csengőt és nincs a környéken senki megyek én, sok beteg szerint úgyis én is szerint nővér vagyok, fehérben, és ha olyan a teendő, segítenem kell. Ki fizet ezért ágy melletti pótlékot?

Vagy ha a demens beteg kitépte a branüljét és a folyosón téblábol mindent összevérezve kerüljem ki, csak mert nem vagyok szakdolgozó?

2015. ápr. 26. 20:42
 5/8 anonim ***** válasza:
mennyire nehéz maga a napi adminisztrációs munka? mennyire kell bonyolult dolgokat csinálni? úgy érzed kevesen tudnák elvégezni?
2015. ápr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy ha nem tetszik a fizu akkor miért nem keresel mást?
2015. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dehogy nem érdekel. Sok mentős is fekete ruhában tiltakozik.


Nem akarok bunkó lenni, de adminisztrátorkén miért kapnál már pl. bonbont? Te legalább 8-9 óráért kapsz 100 alatt, de a nővérek minimum 12 óráért. Bonbont ők sem mindig kapnak, inkább lenézést mind a beteg, mind pedig az orvosok részéről.

Kegyetlenül fog hangzani, de valóban ne hasonlítsd magad hozzájuk. A nővér, orvos, mentős nehezebben pótolható, mint egy takarító, adminisztrátor. Ezekhez nem kell évekig tanulni és a felelősség sem akkora. Az ő bérük a legfontosabb most az eü-ben, hogy legalább ők, a kevés megmaradt, ne menjenek már külföldre. Az élet nélkülük állna meg, nem pl. egy irodai dolgozótól.

Különben is, ki tiltja meg nektek, hogy sztrájkoljatok ti is? Nemcsak a neten kell nagylegénynek lenni, hanem a való életben is. Az ápolóknak ehhez van merszük, akinek meg nincs, azt baromira nem tudom sajnálni.

2015. ápr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
66%

Na ez aztán a hozzáállás kedves emberek, hogy akinek a munkája túl könnyű, nem tanult miatta 6 és még sok évet az nyugodtan dögöljön éhen mert kevés a felelőssége, nem dolgozik hétvégén és büfédiplomások tucatjai ácsingóznak a helyére szóval pótolható...


Remélem itt mindenki orvos, tervezőmérnök és iszonyat hasznos munkát végez és még véletlenül se fagyit árul a sarkon, mert ott akkora a felelősség, hogy még a 47000 is sok lenne... ja de, ne kapcsolja le a hűtőpultot mert akkor elromlik a cucc :D meg ne rontsa el, hogy 2x200=400...


Te valami ilyet végeztél?


[link]


[link]


Akkor van egy felsőfokú OKJ-d? Meg az általános asszisztensre épül tehát akkor az is vagy?


Itt tolják, hogy végezz szakmát mert az is kell, erre a többség meg úgy gondolja, hogy túl hülye vagy a létminimumhoz ha csak OKJ-val tolod a papírt és kontrasztban nagyon okos és felelősségteljes emberek mellett dolgozol, bújj el...



Amúgy meg az összes közalkalmazott nagyon keveset keres, a tanároknak jött be az emelés, a nővérek ácsingóznak, de pl. sok siránkozó iskolatitkárt is látok hogy munka rengeteg, megbecsültség, fizetés 0.

A s**gnövesztő sógorkoma bútorokat kellene kirugdalni és a fizetésüket elosztani a dolgozók között arányosan akár takarít akár agyat műt.

2015. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!