Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közfoglalkoztatásban részt...

A közfoglalkoztatásban részt vevőknek miért csak ennyit fizetne?

Figyelt kérdés
Rájuk miért nem vonatkozik a minimálbér?

2015. ápr. 28. 10:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
9: Egy kis szar szabolcsi "nagyközség" (falu)...
2015. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%
Nincs részletezve, de gondolom ez az összeg nem csak a "munkabérük" volt, hanem pl. ha a munkavégzésükhöz vettek valamit akk annak a vételára is beletartozik meg ehhez hasonló dolgok.
2015. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

egészen biztos, hogy loptak... 90+M-ból gondoljatok már bele hányszor lehetne hány embernek kifizetni a közmunkás fizetést...ha pedig valami felszerelést vettek, akkor nyilván politikus haveri cég volt a beszállító, aki természetesen 3-szoros áron adta, a haszonból meg visszaosztott a politikus havernak..kicsibe, nagyba és még nagyobba is ez megy..


a másik: gyárépítésnek sincs sok értelme, mert amire van kereslet azt amúgy piaci alapon is legyártják, tehát az efféle ténylegesen hasznos közmunka is csak arra volna jó, hogy letörjék még jobban a piaci béreket

2015. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

" Miért, talán a minimálbér jó

megélhetést jelent?"


Igen. Abból vidéken meg lehet élni akár egyedül is. Nem jól. De nem is kell éhezni, fázni. Ismerek ilyeneket, én se értem hogyan, de láthatóan lehet!

2015. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
nagyon rossz minőségű táplálkozással
2015. ápr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
56%
Azoknak, akik lepontozták a válaszom (mindenki), amiben azt írtam,hogy 93 milla ment el közfoglalkoztatásra: ma jött meg a hírlevél a polgármestertől,hogy ezévben 118+24 milla jut rájuk...
2015. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ.


szerintem nem csak azok a közfoglalkoztatottak, akik az utcát sepernek, meg parkot fenntartanak. Vannak olyanok is akik adminisztratív munkát végeznek.

2015. ápr. 30. 16:46
 18/21 anonim válasza:

Előző válaszolók!

Az hogy nálatok közfoglalkoztatottak semmit nem csinálnak,az egy dolog. Én is az vagyok,nálunk egész másképp van. Tereket építünk a városban,amihez az anyagot is mi gyártjuk.Évente leglább ezervalmennyi m2 teret kvitelezünk. Én irodán vagyok. Nehéz az emberekkel,de betartatjuk a munkarendet,nincs lelépés stb. Külön felügyelőjük is van,aki egész nap járja a helyszíneket,a rossz munkát újra csináltatja,az embereket ellenőrzi. Rengeteg adminisztráció van,a napi alap az,hogy 7kor leülök és 11kor felkelek,és igen ez az alap dokumentáció. Rengeteg olyan dolgot rám/ránk bíznak amit nem kellene,mert vagy végzetségünk nincs hozzá,vagy egyszerűen nonszensz havi 60ért ennyi mindent az ember nyakára rakni.Nem csak nézünk ki a fejünkből egész nap....szomorú,hogy nálatok ez így van,nálunk nem. Én belekényszerültem évek óta ebbe a helyzetbe,hogy ezért az éhenhalásért alig elég pénzért felelősség,és rengeteg irányítási,beszerzési,elszámolás feladat van rajtam.Idegileg nem nagyon bírom már,mert sajnos elég sokszor megaláznak,hogy pl amihez fingom nincs,és párszor csináltam meg dolgot nem tökéletesen végzek el.

Továbbtanulni nem volt pénz,mert hiába lett jó az érettégim,koleszra sem lett volna a támogatások mellett sem.

Most,hogy meg tovább mernék akár levelezősön tanulni,nem tudok,mert azóta bejött a törvény,hogy kell ugye emelet....nos nekem arra nem igazán futja....


De igen,végül is titeket is meg tudlak érteni,mert igen,nekünk is vannak olyan embereink,akiknek naponta 50szer el kell mondani mindent....de az ilyenektől gyorsan búcsút is intünk. Nem várunk el sokat, a napi 8 órába belefér amit csinálnak.

2015. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

" Továbbtanulni nem volt pénz,mert

hiába lett jó az érettégim,koleszra

sem lett volna a támogatások

mellett sem."


Nem jártál eléggé utána. Nagyon sok fajta támogatás van plusz diákmunka plusz diákhitel.

Csak az nem tanul tovább aki nem akar vagy nincs rá képessége.

Anyagiak nem lehet gond mert sok embert ismerek aki szintén szegény családbol indult.

2015. máj. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Bocs,de nem fogok felvenni hitelt.....és kinek mi a szegény....ugye.De nem magyaràzkodom pont ezen az oldalon,aki mindenki hülye,meg nincs képessége mert mélyszegénység mellett nem vàlal fel "majd lesz valahogy"és"talànok"at
2015. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!