Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki lehet egyszerre jó...

Valaki lehet egyszerre jó pénzügyi szakember, és mellette jó grafikai designer?

Figyelt kérdés

A két szakma egymás mellett jól megférhet?

Két képesség szükséges hozzá, egyiknél a matematikai tudás, a másiknál a kreativitás, de osztanak egy embernek kellőképpen mind a kettőből?



2015. ápr. 30. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A tudomány világában a matematika áll legközelebb a művészetekhez. Én legszívesebben nem is választanám szét ilyen élesen a kettőt, művészet nincs matematika nélkül, matematika pedig nincs művészet nélkül. Ajánlom G.H. Hardy - A Mathematician's Apology c. könyvét. "Beauty is the first test; there is no permanent place in the world for ugly mathematics."
2015. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Azért nem, mert ahhoz hogy "jó" legyél (elismert, keresett, stb.) ahhoz sokat kell foglalkozni az adott területtel, rendezvényekre járni, kollégákat megismerni stb.


Két teljesen különálló szakmát nem tudsz vinni.

2015. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2: Hogyne tudna, csak viszonylag jó képességűnek kell lennie és motiváltnak. Na meg szeretnie kell mindkettőt annyira, hogy hajlandó legyen heti 60+ órát dolgozni és folyamatosan művelje magát.
2015. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Való igaz, hogy elég sok energiát fel fog emészteni, ha úgy döntök, mind a két szakmát művelem. Közgazdasági egyetemet végzek (a diploma kapujában állok) számvitel szakirányzatban, de vettem fel több marketinges tantárgyat is, köztük a reklámgrafikát.

Hátrányos helyzetből indulok azokkal az arculattervezőkkel szemben, akik művészeti iskolából/egyetemről csöppentek ebbe a szakmába?

2015. máj. 1. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!