Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ma már nagyon nehéz...

Tényleg ma már nagyon nehéz Ausztriában vagy Németországban munkát találni?

Figyelt kérdés
Sok hírt hallani arról, hogy törökök,románok,csehek,stb minden nemzedék sorban áll a munkáért és tudnak válogatni közülük. Szóval akkor majdnem ismeretség nélkül tök esélytelenül vágnék neki? Németet éppen most tanulom annak reményében, hogy egyszer el tudok oda jutni dolgozni, de most kissé letörtem mert ezt a hírt hallottam.Fiatal férfiként nem igen lenne más kiút számomra. A végzettségem egy hulladékipari gazdálkodói diploma ami ugye ott kint nem érne nagyon semmit. Szóval mit tudtok? Valóban ennyire kilátástalan kint a helyzet? Köszi előre is! :)

2015. máj. 2. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egy jo szakmad akkor nem gond a munkakereses, de a betanitott es kepesitest nem igenylo munkakhoz mar tomott sorokban allnak a betelepult kulfoldiek. Itt Ausztriaban az utobbi par evben nagyon megnott a munkanelkuliseg, de a tapasztalatom az hogy szakmaval es nyelvtudassal lehet munkat talalni.
2015. máj. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a pincérkedésről mit gondolsz? Az még talán járható út lenne?
2015. máj. 2. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:

szakmai és főleg kemény kétkezi amiből hiány van

fémipar, faipar, építőipar...

2015. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amúgy az a diploma is jó lehet valamire, ha beszélsz mellé németül
2015. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jót kérdezel, Bécsben vagyok felszolgáló. :)

Ha van nyelvismereted és gyakorlatod akkor pikk-pakk el lehet helyezkedni. A belső kerületekben kell az angol is.

2015. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó nyelvtudással, papírokkal, dolgozni akarással fogsz mun kát találni.

Én több alapvető problémát látok a magyarok kinti munkakeresését illetően

1: A semmire mennek ki nagyon sokan, értsd: nyelvtudás, szakma, félretett pénz nélkül. Szerintem alapvető, hogy a befogadó ország nyelvét beszéld, főleg azért, mert ügyintézni rengeteget kell majd... Félretett pénz nélkül pedig egyszerűen nem szabad nekiindulni. Legalább egy kauciónyi,illetve egy hazaútnyi mindig legyen a számlán.

2.: Nem mernek normális állásokra pályázni. Persze, mindenki az alján kezdi, és rengeteg energiába kerül, hogy eljuss odáig, hogy ne csak auslander legyél, de egyszerűen irreleváns, hogy diplomás emberek mosogatnak/takarítanak/mocsok munkát végeznek odakint. Merni kell, és akarni.

3.: Magyar cégen keresztül mennek ki. NEM NEM NEM SZABAD! Sajnos a közvetítő cégek nagy része biztos, hogy át fog vágni. A legtöbb magyar, aki kisemmizve jött haza,nem a németek miatt bukott meg...

4.: Nem használják ki a német állam által nyújtott lehetőségeket (mert nem is tudnak róluk). Rengeteg támogatást adnak a külföldieknek, nem csak pénzben, de pl.: kamatoztatható tudásban is.

5.: Nem elég kitartóak. Ezt szerintem nem kell magyarázni.

6.: A magyarokra támaszkodnak odakint, ahelyett, hogy azon dolgoznának, hogy a németek közé beilleszkedjnek, kapcsolatokat alakítsanak ki és ápoljanak.

2015. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól írja az utolsó, még annyit tennék hozzá hogy mindig olyanok a körülmények amilyen a főnökség. Azaz próbálj meg osztráknak, vagy legalább Ny.Európainak dolgozni, ők általában betartják a szabályokat, a magyar, szlovák, stb főnök általában továbbgondolja a dolgokat és nem jelent be rendesen, és játszik a szabadságpénzekkel, stb.
2015. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!