Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri ingatlanközvetítőként...

Megéri ingatlanközvetítőként dolgozni KÜLFÖLDÖN?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon csak a sok negatív magyar ember véleményét olvasgattam pedig szerintem ez egy nagyon jó szakma. Tudom, hogy Magyarországon nem is igazán lehet megélni belőle - vagyis keveseknek sikerül, mert az embereknek nincs pénze arra, hogy ingatlanossal hirdessenek, és házat venni se nagyon.. Engem az érdekelne, hogy külföldön megérné-e ez a szakma? Más országokban többet költöznek az emberek, de nem tudom, használnak-e ingatlanirodákat. Köszönöm!

2015. máj. 6. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
igen, megéri, de helyi kapcsolatok nélkül nehéz lesz, sajnos. Angliában pl. majd minden sarkon van ingatlaniroda, az albérletek 90+%-át rajtuk keresztül adják ki. Csak úgy belecsöppenni viszont nehéz, először érdemes elmenned tanuló státuszba, majd ha már vannak contactjaid, rendes ügynök is lehetsz. De közutálattal kell megbírkóznod majd, a lakáskiadással foglalkozókat itt hiénáknak tartják, akik a dolgozókon híznak. (olyan magasak a lakbérek, hogy már a jól képzett, jól kereső emberek is kiszorulnak a nagyobb városokból, ennek felelősei pedig az ingatlanosok, akik mesterségesen magasan tartják az árakat.)
2015. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem éri meg Magyarországon? Még a keleti országrészben is olyan ingatlanügynököket ismerek, akik Audival, BMW-vel járnak, nagy házuk van és csak az ingatlanból élnek. Nyugati részen akiket ismerek, évszakonként mennek külföldre 1 hónapra üdülni, nekik már 2 Audi, 2 BMW és kacsalábon fogó házuk van mindnek.

A kezdőknek nem megy jól, de idővel ők is meggazdagodnak belőle. Sokat keresnek egyegy eladáson.

Nincs a magyaroknak pénzük arra, hogy ingatlanokat hirdessenek? kerestél már egyáltalán eladó ingatlant? Amikor a legkisebb kuckók (így hívják ingatlanosék a szakadt putrikat) is 10 millióról indulnak a legolcsóbb országrészben, az elfogadható nem összedőlő házakat már 20-30 millióért hirdetik? A lakásokat Pesten 20-30, vagy 90 millióért?

Külföldön is vannak ingatlanosok és többet keresnek átlagban mint Magyarországon, ez igaz. Az ingatlanok drgábbak, de ott is lehet egy területen túl sok ingatlanos. Amin sok múlik, az a nyelvtudás, ehhez annak kifogástalannak kell lennie.

2015. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!